Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çamaşır Suyu Kullanılmaması Gereken Alanlar

camasir_suyu.jpg
Ev temizliğinde en sık kullanılan temizlik ürünü olan çamaşır suyunun nerelerde kullanılmaz? Çamaşır suyunun kullanılmaması gereken alanlar evin...
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
  1. Editor
    Çamaşır suyu içerisinde çok güçlü kimyasal temizleyiciler barındırır. Bu kimyasallar hijyenik bir temizlik sağlar ancak iyi durulama yapılmadığında insan sağlığı için tehlikeli bir hale gelir. Küçük çocukların daha hassas olduğu çamaşır suyu ve kokusu sağlık açısından olumsuz etkiler barındırır. Temizlikte sık kullanılan bu ürünü evin hangi alanlarında kullanmamalısınız?

Çocuk Odası

Çocuk odasının temizliğinde çamaşır suyu kullanmak tehlikeli olabilir. İyi bir durulama yapılmış olsa da kokusu ve içerisindeki kimyasallar yüzeylerde kalabilir.

Zemin Döşemeleri

Hijyen sağlaması için kullanılır ancak dikkatli olunması gerekir. Yıpratıcı ve ağartıcı özelliğe sahip olan bu ürün yer döşemeleri için uygun değildir.

Havalandırması Olmayan Alanlar

Hava boşluğu olmayan alanlarda kesinlikle çamaşır suyu kullanılmamalıdır. Keskin kokusu ile zehirlenmelere neden olabilir.

Bebek Eşyaları

Anneler hijyen sağlaması için çamaşır suyu kullanmak isteyebilir ancak hassas bebek vücudunda tahrişlere neden olabilir. Kalıcı ve güçlü kimyasal kokusu bebeğin ciğerlerine zarar verebilir.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. denizcetinkaya35
    Arkadaşlar merhaba,

Temizlik konusunda oldukça hassas olduğumdan çamaşır suyu kullanmaktan vazgeçemiyorum ancak 3 yaşında bir kız çocuğum var ve onun etkilenmesinden çok korkuyorum. İnternette çamaşır suyunun zararlarıyla ilgili yazılar okudukça bu endişem artıyor. Çamaşır suyu alternatifi olarak arap sabunu ve elma sirkesi gibi karışımları denedim ancak aynı sonucu alamıyorum :KK43: :KK43: :KK43:

Hem çamaşur suyu içeren hem de çocuğum için daha sağlıklı olan güvenli vs. olan bir ürün biliyor musunuz?
    Piyasada bazı çamaşır suları var; klorsuz, oksijenli, kokusuz, bitkisel çamaşır suyu, çamaşır suyu katkılı diğer temizleyiciler vs. Ne kadar doğru bilmiyorum. amway, bingo oksijen vs. gibi ? Hangisi daha az zararlıdır? Kullanan memnun kalan var ise yardımcı olabilir mi!!

Çok teşekkürler ! <3
  2. Altan
    Daha dün Osman Müftüoğlu anlatıyordu haberlerde bunu. O boğazımız yanıyor, gözümüz yaşarıyor dediğimiz şey resmen zehirlenmeymiş. Çamaşır suyunu suya dökünce kokusu yükleselir ya, işte o resmen zehirli klorür gazıdır dedi. Klorür içeriğini daha çok açıkladı da yanlış bir şey yazmayayım şimdi. Şok oldum :KK64:
  3. ipek1583
    Kullanılmaması gereken alanları ben size söyliyeyim mi? Hiçbir yerde! :stop:Çamaşır suyu dediğimiz kimyasal resmen zehir. yararlı, zararlı ne varsa öldürüyor ve suya karıştığında su kaynaklarımız da zehirleniyor, hızla tükeniyor!! Çocuklarımızın ve kendimizin sağlığına gelince, klorun kansorejen olduğunu bilmeyen yoktur heralde?O yüzden kullanılmaması gereken alanlar diye bir başlıkta yanıt HİÇBİRYERDE olmalı :KK12:
  4. irosh
    Beni de kullandıktan sonra çok öksürtüyor. Çok havalandırmama rağmen sanki kafama dikip içmişim gibi boğazım yanıyor :KK43:( Sirke vs aynı derece temizliyor mu peki?:KK64:
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.