Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çarpmaya Bağlı Tırnaklarda Oluşan Morluklar Nasıl Geçer?

tirnak_ustu_morluk.jpg
Tırnaklarınız darbe aldığında üzerinde morluklar oluşabilir. Geçmesi uzun süren bu morlukları doğal yöntemler ile tedavi edebilirsiniz. Çarpmaya...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Tırnaklar hassastır ve darbelerden sonra üzerinde oluşan morluklar hoş bir görüntü oluşturmaz. Tırnak sıkışması, tırnakların vurması gibi nedenlerle ortaya çıkan bu soruna müdahale edebilmeniz için doğal yöntemler hazırladık.

  Hardal Yağı

  Morarmış tırnaklarınızın iyileşme sürecini hızlandırmak için her akşam yatmadan önce hardal yağı ile masaj yapabilirsiniz. Tırnaklarınız eski haline gelene kadar bu uygulamaya devam edin.

  Zerdeçal Maskesi Yapın

  Antibakteriyel özelliği olan zerdeçal tırnaklarınızdaki bakteri ve mantarın yok edilmesini sağlar. Düzenli olarak zerdeçal ve ılık sudan elde ettiğiniz maskeyi tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bu maske tırnaklarınızdaki ağrı ve ateşe de iyi gelecektir.

  Tuz ve Limon Suyu

  Tırnaklarınızın güçlenmesi ve rahatlaması için tuz ve limon suyundan oluşan karışımı ılık su ile birleştirin. Tırnaklarınızı her gün bu suyun içinde 15 dakika dinlendirin.

  Tırnaklarınızın daha hızlı iyileşmesi için protein ve kalsiyum içeren besinler ile beslenmeye özen göstermelisiniz.

  Tırnaklarınızı kısa kestiğinizde hasar almasını da engellemiş olursunuz.

  Tırnaklarınızda morluk varsa manikürünüzü dikkatli yapmalısınız.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. arzummes
  Cektirmek dahamı iyi acaba bu durumda