Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çikolata Sivilce Yapar Mı?

cikolata_sivilce.jpg
Ergenlik döneminde ortaya çıkmaya başlayan sivilce ve akne sorunlarının nedeninin bulunması gerekir. Sivilcelere neden olduğu düşünülen çikolata...
Etiketler:
Yazar Puanı:
3.75/5,
  1. Editor
    Sivilcelerin en önemli oluşum nedeni ergenlik döneminde artan ve değişen hormon dengesidir. Yetişkin birey olmaya adım atıldığı bu dönemde fiziksel özellikler değişir ve cilt sorunları oluşabilir. Tüketilen gıdalara daha fazla duyarlı hale gelen vücutta fazla yağ tüketimi gibi nedenlerden dolayı sivilcelerde artış gözlenebilir.

    Çikolata tüketmenin sivilcelere neden olduğu kanıtlanmış değildir. Çikolata içerisindeki yüksek yağ oranı ve karbonhidratlar ile sivilce ve akne oluşumuna zemin hazırlayabilir. Sivilce sorunu yaşayan bireylerin ciltte fazla yağ salgılanmasını engellemek için yüksek yağ içeren yiyeceklerden uzak durması önerilir.

    Lif içeren gıdalar ile beslenmek sivilceler ile mücadele etmenize yardımcı olabilir. Taze meyve ve sebze ile beslenmelisiniz. Bol su tüketmek cildin temizlenmesine yardımcı olabilir. Aşırı sivilce sorunu yaşayan kişilerin mutlaka uzmana başvurması gerekir. Büyük sivilceler tedavi edilmezse ciltte kalıcı izlere neden olabilir.

    Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!