Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Cildi Güzellik Maskesine Hazırlama

cildi_guzellik_maskesine_hazirlama.jpg
Cilde maske uygulamadan önce bilmeniz gerekenler var. Cildi güzellik maskesine hazırlama yöntemlerini öğrendiğinizde maskeden çok daha fazla etki...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Güzellik maskeleri cilt bakımınızda olması gereken önemli bir ayrıntıdır. Cildin ihtiyacına göre değişkenlik gösteren bu maskelerden daha fazla fayda görebilmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

  Cildinizi Temizleyin

  Uygulayacağınız tüm maskelerden önce cildinizi derinlemesine temizleyin. Banyo sonrası yumuşayan ciltte gözenekler açılır ve maske için en uygun zaman dilimidir.

  Akşamları Yapın

  Maskeleri akşam saatlerinde uygulamak hassaslaşan cildin güneş ve rüzgardan korunmasını sağlar. Özellikle peeling içerikli maskeleri gece yapmalısınız.

  Cilde Masaj Yapın

  Maskedeki içeriklerin deri altına kolay işleyebilmesi için kan akışını hızlandırmanız gerekir. Uygulamadan önce cildinize parmak uçlarınız ile masaj yapabilirsiniz.

  Test Edin

  Maskeyi ilk defa uygulayacaksanız el bileğinizin iç kısmında deneme yapabilirsiniz. 10 dakikanın sonunda cildinizde kızarma ve kaşınma gibi alerjik reaksiyonlar olmazsa tamamen uygulayabilirsiniz.

  Gözenekleri Açın

  Ciltte maskenin tutunabilmesi için gözenekleri açmalı ve dokuyu uyandırmalısınız. Bunun için ince uçlu fırçalar ile cildinizi fırçalayabilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!