Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Cildin Soğuktan Kırışmasını Engelleyen Maske Tarifi

cildin_kirismasini_onleyen_maske.jpg
Soğuk ve rüzgarlı havalarda cilde uygun bakım yapılmadığında erken yaşlanma belirtileri gözlenir. Cildin soğuktan kırışmasını engelleyen maske...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Soğuk ve rüzgarlı havalarda cilde uygun bakım yapılmadığında erken yaşlanma belirtileri gözlenir. Cildin soğuktan kırışmasını engelleyen maske tarifi ile cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı bakım uygulamış olacaksınız.

  Soğuk havada tahril olan cilt nem dengesini sağlamakta zorlanır. Cilt yüzeyinde oluşan gerginliğe uzun süre müdahale edilmezse ince cilt yüzeyinde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Günlük olarak kullanmanız gereken nemlendiricilerin yanında haftalık olarak bakımlarda uygulamanız gerekir.

  Cildi Koruyan Maske Tarifi

  Yarım muz

  Yarım elma

  1 tatlı kaşığı bal

  Hazırlanışı

  Elmanın kabuklarını soyun ve muzla birlikte blender ile püre haline getirin. Karışımın içine balı ekleyin. Temiz cildinize uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin.

  Bu maske cildi koruyan bir kalkan işlevi görür. Haftada birkaç kez uyguladığınızda cildinize ihtiyacı olan nemi sağlamış olursunuz. İçindeki bal ile cilt lekelerini yok edebilirsiniz. Muz ve bal ise cilt yüzeyinde doğal bir koruma sağlamanıza yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı kolajen üretimini destekler.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!