Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Cildinizde kırışıklık istemiyorsanız bu alışkanlıkları bırakın

cilt_kirisikliklari.jpg
Her zaman pürüzsüz ve gergin bir cilde sahip olabilmek için yaşam tarzınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. Cildinizde kırışıklık...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Kırışıklıkların en önemli nedeni genetik faktörlerden kaynaklanan cilt yapısıdır. Dış etkenler ise genetik yapı kadar etkilidir. Cildinizdeki kırışıklıkları engelleyebilmek için uygulamanız gereken birkaç küçük sır ile bu sorunu erken yaşlardan itibaren ortadan kaldırabilirsiniz.

  Yastık Seçimi

  Günde en az 7 saat uyumak cildin kendisini yenileyebilmesi açısından önemlidir. Uyuduğunuz süre kadar nasıl bir yastık tercih ettiğinizde önem kazanıyor. Yumuşak ve sert olmayan bir yastık tercih edin. Pamuklu yastık kılıfları cildinizi çizebilir. Yüzünüzü çizmeyecek saten yastık kılıfları tercih edin.

  Soğuk Su

  Cildinizin parlak ve canlı görünmesi için kan akışını hızlandırmanız gerekiyor. Soğuk su ile cildi yıkamak bu etkiyi almanın en önemli yoludur. Kırışıklık oluşmasını engeller. Sıcak su ile cildinizi yıkamak rahatlatıcı olsa da cildinizde olumsuz etkiler yaratabilir.

  Güneş Gözlüğü

  Sadece aksesuar olarak değil göz çevresi sağlığı açısından mutlaka kaliteli bir güneş gözlüğü kullanın. Hassas göz çevresi derisinin korunması açısından en önemli noktalardan biridir.

  Güneş Kremi

  Tüm yüzünüze her gün güneş kremi uygulayın. Güneş cilt üzerinde kalıcı hasarlara neden olabilir. Leke ve kırışıklıklar ile savaşabilmenizin en etkili ve basit yolu güneş kremi kullanmaktır.

  Sigara Kullanımı

  Cildin canlı kalabilmesi ve yaşlanmaması için temiz kana ihtiyacı vardır. Oksijenin tüm cildinize etki edebilmesi için sigarayı kullanmamanız gerekiyor. Sigara dumanı doğrudan cildinize yapışır ve kirlilik oluşturarak gözeneklerin tıkanmasına yol açar.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!