Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Cilt Hasarına Neden Olan Dış Etkenler

cilt_hasari.jpg
Cildin erken yaşlanması, uzun süren akneler, sivilce izlerinin geçmemesi can sıkıcı bir durumdur. Cilt hasarına neden olan dış etkenler nelerdir?...
Etiketler:
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Cilt problemlerinde genetik faktörler kadar dışarıdan gelen etkenlerde önemlidir. Uzun zamandır yaşadığınız cilt problemlerinizden zorlanmadan kurtulabilmek için yaşam tarzınızda bazı basit değişiklikler yapabilirsiniz.

  Cilt Sorunlarına Neden Olan Etkenler
  cilt_hasari_bakimi.jpg


  Hidrasyon Eksikliği

  Cildinizin kendisini yenileyebilmesi için bol su tüketimine ihtiyacı vardır. Gün içerisinde yeterli su içmediğinizde cilt kurur. Yaşlanma belirtilerini azaltabilmek için bol su tüketin.

  Sigara

  Cilt çatlakları, ciltte kuruma gibi neden olur. Cilt yüzeyinin kirlenmesine neden oluğu için sivilce ve akne oluşumuna zemin hazırlar. Kanda kirlilik yaratır.

  Güneş Hasarı


  İleriye yönelik yapabileceğiniz en önemli yatırımlardan biri güneş kremi kullanmaktır. Kırışık oluşumunun en önemli nedenlerinden biri olan zararlı güneş ışınlarından kurtulmak için yüksek korumalı kremleri kullanmalısınız.

  Aşırı Makyaj

  Makyaj cilt yüzeyinizin kapanmasına neden olur ve gözenekleriniz hava almaz. Hafif ve kaliteli ürünler ile makyaj yapın. Uzun saatler makyajlı kalmayın.

  Cilt Temizliği

  Cildinizde makyaj olmasa da temizlenmeye ihtiyacı vardır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa yıkayın. Uygun bir nemlendirici kullanın. Ölü derilerden kurtulmak için mutlaka peeling uygulayın.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!