Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Cilt Kusurlarını Kapatmak İçin Günlük Cilt Bakımı

cilt_kusurlari_nasil_giderilir.jpg
Cilt kusurlarının ortadan kaldırılması adına bakım yapılması önemlidir. Temizleme, tonikleme ve nemlendirme aşamalarına dikkat edenler, bu sayede...
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Cilt kusurlarının ortadan kaldırılması adına bakım yapılması önemlidir. Temizleme, tonikleme ve nemlendirme aşamalarına dikkat edenler, bu sayede aydınlık bir cilde sahip olabilirler. Ünlülerin güzellik sırları içerisinde de günlük düzenli bakımlar bulunur. Her gün cildin temizlenmesi, sivilce ya da gözenek probleminin ortadan kaldırılması açısından önemlidir. Özellikle cildin yazın bakımı, sıcak havalarda yağ dengesinin sağlanmasına zemin hazırlar. Sıcak havalarda parlamayı önlemek adına bakım yapmakta fayda vardır.

  Günlük Temizleme Ve Nemlendirme
  Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek adına günlük temizleme ve nemlendirme önemlidir. Günlük olarak makyaj yapılmıyor olsa bile, çevresel faktörlerden dolayı cilt kirlenir. Bu noktada ise düzenli bir şekilde cildi temizlemek ve kirlerden arındırmak önemlidir.

  • Temizlenmeyen ciltte gözenek görünümü ve sivilce oluşumu artar.
  • Benzer sorunları yaşamamak adına cildin yumuşaması için temizlenmesine dikkat etmekte fayda vardır.
  • Japonların güzellik önerileri arasında da günlük temizleme yer alır.
  • Cilt temizlendikten sonra, doğru bir nemlendirici kullanılması gerekir.
  • Kırışıkların azaltılması, yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması ve cildin yağ dengesinin korunması adına nemlendirme aşamasına dikkat etmekte yarar vardır.
  [​IMG]

  Yağ ya da serum kullanımı: Fazla problemli bir cilde sahip olanların, kusurları onarmak adına yağ ya da serum kullanmaları önemlidir. Ancak bu tür ürünler genellikle etkili ve ağır bakım yaptıkları için gece kullanılmasında fayda vardır. Cilt bakım yağlarının faydaları arasında, kusurları gizlemek ve ten rengini eşitlemek gösterilmektedir. Özellikle hassas ve kızarık bir cilde sahip olanlar açısından bu tür serumlar faydalıdır.

  Porselen Gibi Ciltlerin Sırrı: Cilt Fırçalama Yöntemi ! Tıklayın !

  Sürekli Makyaj Yapanlara Mango Maskesi Tarifi ve Mango Püresi Doğal Yüz Maskesi Tıklayın !

  Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri Tıklayın !

  Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!