Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çocuk Hastalıklarına Doğal Çözümler

cocuk_hastaliklari_dogal_yontem.jpg
Çocukların hassas vücutları çabuk hastalanır. Ateşlenme, böcek ısırması gibi çocuk hastalıklarına doğal çareler var. Bu yöntemleri hafif düzeydeki...
Yazar Puanı:
3.25/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
  1. Editor
    Anneannelerin hafif düzeydeki çocuk hastalıkları için denenmiş yöntemleri vardır. Sizde her küçük rahatsızlık için çocuğa ilaç vermek istemiyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Ciddileşen belirtiler için ise en doğru çözümü doktorların uygulayabileceğini unutmayın.

Çocuk Hastalıklarına Doğal Çözümler

Çocuğunuzda hafif ateş farkettiyseniz biraz limonlu su içirebilirsiniz. Bol sıvı tüketimi ateşin düşmesine yardımcı olacaktır.
    Anne sütü bebeklerin cilt problemlerine iyi gelebilir. Cildindeki küçük leke ve sivilceler için annenin sütünü pamuk ile bebeğin cildine sürebilirsiniz.
    cocuk_hastaliklari.jpg

Bahçe yada parkta oynayan çocuğunuzu böcek ısırdıysa biraz karbonatlı su ile kabaran bölgeyi yıkayabilirsiniz.
    Öksüren çocuklar için zencefil bal karışımını deneyebilirsiniz. Bir çay kaşığı vermeniz yeterli olacaktır. 1 yaşın üstündeki çocuklar için uygundur.

Çocuklarda sık karşılaşılan kabızlık sorunu için doğal meyvelerden yapılmış az şekerli kompostoları deneyebilirsiniz.
    Pirinç lapası çocukların bazı ağrıları için idealdir. Çocuğunuzun kolunda yada bacağında çarpmalara bağlı ağrıları varsa ılık pirinç lapası sürün.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. alloraa
    hasta olan cocuklar için bence en iyisi viks ayagının altına sürülmeli ve corap giydirilmeli sonrası sabaha kalktıgında bakın birazdaha iyi görüceksiniz 7 gün uygulanmalı
  2. Esved13
    Bence işe yarıyor küçük bir öksürükte yada düşük bir ateşte doktora gidilmesini doğru bulmuyorum.İlaçların zararı belli bişey,yan etkilere bakınca anlamak mümkün zaten anneannelerimize bakıp bide bizim nesle baktığımızda onların ilaç kullanmadıkları halde bizden ne kadar sağlıklı olduğunu görüyoruz.
  3. Arzuuu06
    İşe yarar mı acaba
  4. aysehnf
    Açıkçası ilkyardım müdahalesi olarak bu şekilde çözümler aramıyorum doğru bulmuyorum.Neticede bu iş için uzman kişiler doktorlar .Tercihim hemen hastaneler olur ısırık icin.Sadece bal ve zencefil için duyumlarım oldu ama birkaç kere kullandim öksürük için.
    Morarma ve şişme için şu ile yenileme ya da buz kullanımı yaparım lapa vs. Uygulamadım
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.