Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çocuklar İçin Bağışıklık Sistemi Güçlendiren Özel Karışımlar

cocuklara_ozel_kuvvetlendirici_besinler_gidalar.jpg
Doğal besinler ile sağlıklı gelişimlerini ve fiziksel gelişimlerini desteklerken, bağışıklık sisteminin de daha güçlü ve donanımlı olmasını...
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Bağışıklık sistemini güçlendiren özel karışımlarla lezzetli besinler hazırlayabilirsiniz. Çocukluk çağlarında bağışıklığın kazanılması, sağlıklı bir yaşam ve hastalık risklerinin önlenmesi açısından oldukça önemli ve gereklidir.

  Doğal besinler ile sağlıklı gelişimlerini ve fiziksel gelişimlerini desteklerken, bağışıklık sisteminin de daha güçlü ve donanımlı olmasını sağlayabilirsiniz.

  Çocuklara Özel Doğal Formüller

  Çocuklar için bağışıklık sistemi güçlendiren özel karışımlar şu şekildedir;

  [​IMG]

  • Arı Sütü & Bal
  Kanser hastalıklarının önlenmesi ve metabolik pek çok hastalık riskinin ortadan kaldırılması için arı sütünün faydaları yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir. 3 yaş üzerinde olan çocuklara her gün arı sütü verilmelidir. Antioksidan zengini bal ile karıştırarak, 1 çay kaşığı kadar günlük olarak verin.

  [​IMG]

  • Zencefil & Zerdeçal
  Bağışıklık sistemini ekstra geliştiren ve güçlendiren zencefil ile zerdeçal, çocuklara yoğurt ile karıştırılarak verilebilir. Her gün; 1 kase yoğurt içerisine 1’er çay kaşığı zerdeçal ve zencefil karıştırarak yedirin.

  [​IMG]

  • Muzlu Yoğurt
  Muz, hemen her çocuğun en sevdiği meyveler arasında yer alır. Yoğurt ise probiyotik özelliğiyle her gün tüketilmesi gereken gıdalardan biridir. Bağışıklık sistemini geliştirmek için yoğurt içerisine 1 muz doğrayarak, her gün bir kase tüketmesini sağlayın. Bağırsak faaliyetlerini düzenleyip, geliştirerek sağlıklı bakterilerin oluşmasını ve dolayısıyla bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

  Çocuklarda bağışıklık sisteminin güçlenmesi için demir içeren besinleri mutlaka vermelisiniz. Demir bakımından zengin meyve ve sebzeler daha sağlıklı gelişmesini sağlar.

  Çocukların Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlenir? Tıklayın !

  Çocuğum Yemek Yemiyor… Diyorsanız Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

  dilarabalci bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. gulcankap
  faydalı bilgiler , çocuklarda zencef,il ve zerdaçal ne zaman verilebiliyor ?
 2. dilarabalci
  Faydalı bilgiler için teşekkürler. :KK200: