Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çocuklar Neden Uyku Düzensizliği Yaşar?

cocuk_uyku_duzensizligi.jpg
Bebeklikten çıkış ve çocukluk dönemindeki uykusuzluk aileler ve çocuklar için zorlu bir süreçtir. Çocuklar neden uyku düzensizliği yaşar?...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
3/5,
  1. Editor
    Küçük çocuklarda gözlemlenen uyku düzensizliği yetişkinlere oranla daha zorlu geçebilir. Gün içinde huzursuz olan çocuk, sabah uyanmakta ve okula odaklanmada sorun yaşayabilir. Bu durumda yapmanız gerekenleri sıraladık.

Çocuklarda Uyku Düzensizliği Nedenleri

Bebeklik dönemindeki çocuklarda kucağa alışkanlık olması,

Uyku saatlerinin çocuğun isteğine bırakılması,

Çocuğun tek başına uykuya dalmasını engelleyecek etkenlerin bulunması,

Çocuğun gece uyanmasına neden olan etkenlerin olması (ışık, ses gibi)

Yatağın çocuk için rahat olmaması,

Yatak odasının havasız olması,

Çocukların yatak kıyafetlerinin rahatsız edici olması,

Bulunduğu ortamın çok sıcak ya da soğuk olması,

Bu nedenler çocukların uykuya dalmasını engelleyen en önemli etkenlerdir. Çocuklarınıza mutlaka bir uyku programı oluşturmalısınız.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Caglasultan akkoyun
    Oglum 5 yasinda ve gece 2 yekadar uyumuyor.Gun icinde yoruldugu halde ve hic bir cozum bulamiyorum konusuyorum olmuyor kiziyorum durmuyor calisan bi kadinim birde eve gidiyorum uykusuzluk cok yoruldumcokk.
  2. ezgit80
    Problemli evlilik te çocukta huzursuzluğa sebep olabilir bence. Çocuk huzursuz olunca da uyuyamayabilir. Yazı da bu eksik bence. uyku programına da katılmıyorum ayrıca.
      Caglasultan akkoyun bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.