Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
  1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çocuklarla Uzun yolculuk yapmadan önce bilmeniz gerekenler

cocuklarla_seyahat.jpg
Küçük çocukla seyahate çıkmadan önce nelere dikkat etmelisiniz? Çocuklarla uzun yolculuklar yapmadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Yanınıza...
Yazar Puanı:
3.5/5,
  1. Editor
    Seyahat hazırlığı yaparken çocuğunuz için yanınıza daha fazla eşya almanız gerekir. Üşümesi, terlemesi ya da hastalanmasını engelleyebilmek için yanınızdan eksik etmemeniz gereken eşyaları ve önemli detayları sıraladık. Hava değişimi gibi durumlardan kaynaklanan rahatsızlıklar için çantanızda bulunması gereken ilaçlarda olacaktır.

Çocukla Seyahatin Püf Noktaları

Çocuğunuzun devamlı kullandığı ilaçları varsa en kolay ulaşabileceğiniz yerde olmalıdır. Bavulda değil el çantasında olmasına dikkat edin.

Gideceğiniz bölgenin hava durumunu önceden araştırmalısınız. Kalacağınız güne yetecek kadar eşya almalısınız. Yedek ve kullanışlı hırka veya yağmurluk alabilirsiniz.

Ateş düşürücü ve öksürük şuruplarını yanınızda bulundurmanızda fayda var.

Küçük çocuklar için isilik ve pişik önleyici krem bulundurmalısınız.

Uçak yolculukları için çocuğun sağlık durumunun elverişli olduğundan emin olmalısınız.

Uçak yolculuklarını da iniş ve kalkış anlarında bebeği emzirmeyin.

Besin zehirlenmelerini engelleyebilmek için mola alanlarındaki gıdalardan çocukları uzak tutmalısınız.

Uzun yolculuklardan sıkılan çocuklar için el çantanızda mutlaka görünce sakinleşeceği bir oyuncak bulundurun.

Aracınızdaki ilk yardım çantasının eksiksiz olmasına özen gösterin.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Diyetler
    Ben tatile çıkarken cocuklar sakinleşsinler diye tablet götürüyorum yanımda acıyorum pepeyi 1-2 saat rahatım :)
  2. goodwriter
    Biz de yolda arabada çok sorun yaşıyoruz. 2 çocuk uzun süre arabada durmaları neredeyse imkansız. Seyahatte çocukların çok eğlenecekleri ürünler satan bir site var. ordan tebeşirli defter ve yol arkadaşı aldım. Şimdiik kısa mesafelere gittik ama baya eğlendiler. Okuyanlara fikir olsun diye yazmak istedim.
    sitenin adresi de www.tamamanne.com.tr baya eğitici oyuncaklar var. Ben jaq jaq ve happy hop markasında ki ürünleri aldım. İşinize yarar belki :)
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.