Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çok üşüyen ayaklara epsom tuzu kullanın

ayak_epson_tuzu.jpg
Kış aylarının gelişi ile el ve ayaklarının çok üşümesinden şikayetçi olanların sayısı arttı. Çok üşüyen ayaklara epsom tuzu ile çözüm...
Yazar Puanı:
4/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Epsom tuzu, magnezyum, sülfür, sülfat ve oksijenden oluşan mineral açısından zengin bir tuzdur. Doğal bir ürün olduğu için hassas ayaklarda kullanımı sorun yaratmaz. Ayak bakımında ve çabuk üşüyen ve gün boyunca ısınmayan ayaklarınızın tedavisinde epsom tuzu kullanabilirsiniz.
  ayak_epson_tuzu.jpg
  Epsom tuzu ve sıcak su karışımı hazırlayın. Ayaklarınızı bu karışımda en az 20 dakika bekletin. Ayaklarınızın rahatlamasını sağlayın ve masaj yapın. Epsom tuzunu tüm büyük marketlerde ve aktarlarda bulabilirsiniz.

  Çabuk üşüyen ayaklarınız varsa pamuklu çorap tercih etmelisiniz. Ayakkabılarınızın dar olmamasını dikkat edin. Eve geldikten sonra çoraplarınızı çıkarın. Ilık su ile yıkayın ve iyi kuruladıktan sonra temiz çorap giyin.

  Üşüme sorununa karşı sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Demir, magnezyum ve çinko bakımından zengin gıdalara sofranızda yer verin. Düzenli olarak taze sebze meyve ve protein tüketin. Gerekli durumlarda doktora başvurmayı ihmal etmeyin.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!