Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çoraptan Tırtıl Yapımı

oyuncak_tirtil.jpg
Çocuğunuzla evde keyifli zaman geçirmek için beraber oyuncak yapmaya ne dersiniz?
Yazar Puanı:
5/5,
  1. Lisabella
    oyuncak_tirtil.jpg

Çocuğunuzla evde keyifli zaman geçirmek için beraber oyuncak yapmaya ne dersiniz? Oyuncak tırtıl nasıl yapılır? resimli anlatım makalemizde aşama aşama bu oyuncağın yapımını anlattık.

Malzemeler

*Çorap
    *Oyuncak göz
    *Renkli lastikler ( küçük kızların saçlarında kullandıkları)
    *Elyaf​

oyuncak_tirtil_nasil_yapilir_1.jpg

1. Adım
    Elyafla çorabın içini doldurun, elyaf yoksa pamuk da olur.

oyuncak_tirtil_nasil_yapilir_2.jpg

2. Adım
    Renkli saç bandı ile çorabın ağzını bağlayın, böylece elyaflar dışarı çıkmaz.
    Şayet bu renkli bantlardan bulamadıysanız, renkli iplikle bağlamak da işinizi görecektir.

oyuncak_tirtil_nasil_yapilir_3.jpg

3.Adım
    Çorabın diğer kısımlarına da lastiği geçirip tırtılın gövdesini oluşturun.

4. Adım
    Gözlerin boncuk yahut oyuncak göz yapıştırın, düğme de olur.

5. Adım
    Ağız kısmını iple dikebilirsiniz.
    Tırtılımız hazır!

oyuncak_tirtil_nasil_yapilir_4.jpg

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.