Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Daha Az Et Yemenin Faydaları Nelerdir?

cilt_sagligi.jpg
Et yemeyi azalttığınızda vücudunuzda ne gibi değişiklikler olur? Daha az et yemenin faydaları nelerdir? Sağlığınız için kırmızı et tüketimini...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Et en önemli protein kaynaklarından biridir. Sağlığınız için düzenli olarak et tüketmeniz gerekir ancak fazla et tüketimi yorgunluk, bağırsaklarda bakteri oluşumu ve gut gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Eti dengeli bir şekilde tüketmenin vücudunuza faydaları nelerdir?

  kilo_dengesi.jpg

  Kilo Dengesi

  Kırmızı et yağ ve protein bakımından zengindir ve kilo alımına neden olabilir Et yerine sebze ağırlıklı beslendiğinizde kilo kontrolü sağlamış olursunuz.

  sindirim_sistemi_sagligi.jpg

  Sindirim Sistemi Sağlığı

  Etin üzerinde birçok canlı organizma vardır. İyi pişirilmemiş ve sık tüketilen et zaman içinde bağırsaklarda bakteri ve parazit oluşumuna neden olabilir.

  cilt_sagligi.jpg

  Cilt Sağlığı

  Sık sık et yiyen kişilerin bağırsak florası az ya da hiç et yemeyenlerden farklıdır. Sindirim sisteminin daha fazla çalışmasına neden olan et için vücut fazla enzim harcamış olur. Sebze ağırlıklı beslenildiğinde ise vücut bu enzimleri kendisini yenilemek için kullanır.

  daha_enerjik_hissedersiniz.jpg

  Daha Enerjik Hissedersiniz


  Etin vücutta toksin biriktirdiği yapılan araştırmalar arasında yer alıyor. Fazla olan toksin fazla et tüketen kişilerde yorgunluğa neden olabiliyor.

  kardiovaskuler_hastalik_riski_azalcaktir.jpg

  Kardiyovasküler Hastalık Riski Azalacaktır

  Kırmızı et ile kardiyovasküler hastalıklar arasındaki bağlantı olduğu ortaya çıkmıştır. Amerikalı bilim adamları, kırmızı etteki karnitin, kalbi olumsuz etkileyen kimyasal reaksiyonları tetiklediğini keşfetti.

  kolesterol_dengemesi.jpg

  Kolestrol Seviyeniz Dengelenir


  Et yemediğinizde, kanınızdaki kolesterol düzeyi düşer. Sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için sebze ve etin dengeli bir şekilde tüketilmesi gerekir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!