Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Daha mutlu çocuklar için bu cümleleri kurun

mutlu_cocuklar.jpg
Çocukların gelişimi açısından ailelerin kurdukları cümleler önemlidir. Daha mutlu çocuklar için bu cümleleri kurun. Sağlıklı çocuk gelişiminin...
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
3/5,
  1. Editor
    Çocukların psikolojik gelişimlerinde ailelerin davranışları şekillendiricidir. İyi ve kötü ayrımını aileden alan çocuk karakter gelişinde de onları örnek alacaktır. Yetişkinliğe adım atmadan önce ona kazandırmak istediğiniz alışkanlıklar için en uygun zamanın çocukluk dönemi olduğunu unutmayın.

Birlikte Yapabiliriz

Çocuğunuzun tek başına yapamadığı bir işi onu yerine yapmak yerine onunla birlikte yapın. Bu süreçte çocuk işlerini tek başına yapmayı öğrenir ve sizinle daha kaliteli vakit geçirmiş olur.

Seni Seviyorum

Her aile çocuğuna farklı kalıplarda olsa da onu sevdiğini söyler. Çocuğun gözlerinin içine bakarak ona seni seviyorum dediğinizde bunu derinden hissedecektir. Çocuklar sevildiğini hissetmeye yetişkinlerden daha fazla ihtiyaç duyarlar.

Bende Senden Öğreniyorum

Çocuklar yetişkinlere göre daha iyi kavrama yeteneğine sahiptirler. Anne baba siz olsanızda ondan çok şey öğrenebilirsiniz. Size öğrettikleri için takdir edebilirsiniz.

Teşekkür Edin

Aileler çocuklarına teşekkür etmeyi unutabilir. Onun küçük birey olduğunu unutmayı ve sık sık teşekkür ederim cümlesini kullanın. Bu ona edindirebileceğiniz güzel bir alışkanlık olacaktır.

Makaleyi Paylaş

tebessum91, Ruvis3455, calis3418 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Ruvis3455
    Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Çocuklarımıza bir birey olduklarını hissettirmek onların olumlu gelişmesi yönünde katkı sağlayacaktır. Sevgi ile büyüyen çocuk şüphesiz sağlıklı bir birey olacak. Onlara eleştirel değil onaylayıcı yaklaşmalıyız. Mutlu çocuklar istiyorsak görüşlerine önem vermeliyiz.:KK49:
      slnchn bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.