Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Depresyona iyi gelen hobiler ve sporlar

depresyona_iyi_gelen_hobiler_sporlar.jpg
Depresyon hayatınızda kendinizi en mutsuz hissettiğiniz dönem olabilir. Yorgunluk ve stresli dönem olan depresyona iyi gelen hobiler ve sporlar...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Depresyon döneminde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak etkinliklere yönelmek bu süreçten daha kolay çıkmanızı sağlayacaktır. Vücutta mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağlayan etkinliklere ağırlık vermek stresten uzaklaşmanızı sağlayabilir.

  Tek Başınıza Yürüyün

  Uzun saatler yapılan açık hava yürüyüşlerinde vücudunuzdaki oksijen seviyesini arttırmış olursunuz. Kendinizi daha iyi hissetmiş bir şekilde eve dönebilirsiniz. Uzun yürüyüşler ile sadece evinizden değil sizi üzen tüm sorunlardan uzaklaşabilirsiniz.

  Dansa Gidin

  Dans etmek vücuttaki mutluluk seviyesini arttırmanıza yardımcı olabilir. Farklı ve hareketli müzikler ile kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Dans ederek üzerinizdeki olumsuz enerjilerden kurtulabilirsiniz.

  Boks Kursuna Yazılın

  Depresyona girme nedeniniz aşırı stres ise boks sayesinde olumsuz enerjinizi atabilir ve kendinizi rahatlamış hissedebilirsiniz.

  Yoga Yapın

  Sakinlikten hoşlanan biri iseniz ruhunuzu dinlendirmek için yoga ve meditasyon etkinliklerine katılabilirsiniz. Vücudunuzun gevşemesi ve zihinsel olarak rahatlama sağlamak için evde basit yoga egzersizlerini deneyebilirsiniz.

  Gönüllü Olun

  İnsanlara yardım etmek ruhunuzu onarmanıza yardımcı olabilir. Çocuklar için yapılan aktivitelere katıldığınızda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

  Uzun Zamandır Yapmak İstediğiniz Bir şeyler Yapın


  Zamanınız olmadığını düşünerek uzun zamandır ertelediğiniz bir aktiviteye yönelebilirsiniz. Gitmek istediniz bir yemek kursu, heykel, teniz gibi aktivitelere yönelebilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!