Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Diz Ağrılarını Geçiren Tedavi Yöntemleri

diz_agrisi_icin_tedavi_evde_diz_agrisi_dogal_tedavisi.png
Farklı nedenlerden dolayı oluşan ve dayanılmaz bir hal alabilen diz ağrılarını geçiren tedavi yöntemleri nelerdir? Evde basit birkaç adım ile diz...
Yazar Puanı:
4.5/5,
 1. Editor
  Diz ağrıları günümüzde genç sadece yaşlılarda değil birçok genç insanda da görülen bir durumdur. Şiddetli ağrı ve kramplara neden olan diz ağrılarını hafifletmek için evde basit tedavi yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  Diz Ağrılarını Geçiren Tedavi Yöntemleri

  diz_masaji.jpg


  Diz Masajı

  Diz masajı diz ağrılarınızın hafifletilmesine yardımcı olur ancak dikkatli bir şekilde uygulanması gerekir. Dizlerinizdeki sorunun ne olduğunu bilmeden uygulayacağınız masajlar dizin daha kötü bir duruma gelmesine ve ağrıların artmasına neden olabilir.

  epsom_tuzu.jpg

  Epsom Tuzu

  Rahatlatıcı ve gevşetici özelliklere sahip olan epsom tuzu ve su ile doldurulmuş küvetin içinde en az 20 dakika beklemelisiniz. Epsom tuzu uygulamasını haftada en az 3 defa yapmalısınız.

  sicak_havlu_masaji_diz_agrisi.jpg

  Sıcak Havlu

  Dizi gevşetmek için sıcak havlu uygulamasında bulunabilirsiniz. Sıcak havlu uygulamasını da doktorunuza danışmadan yapmamalısınız. Diz sorunlarına göre tedavi edici ya da arttırıcı etki gösterebilir.

  hardal_yagi_diz_agrisi_masaji.jpg

  Hardal Yağı Masajı

  Bacaklarınızın rahatlamasını sağlamak için düzenli olarak hardal yağı masajı yapabilirsiniz. Hardal yağı masajını gece yapmanız gerekir.

  zencefil_cayi_diz_agrisi_gecirir_mi.jpg

  Zencefil Çayı Tüketin


  Bağışıklık sisteminin korunması ve romatizmanın azaltılması üzerinde etkili olan zencefil çayını tüketebilirsiniz. Günde bir ya da iki fincan tüketmeniz yeterli olacaktır. Tatlandırmak için bal ekleyebilirsiniz.

  zeytin_yagi_ile_diz_masaji.jpg

  Zeytin Yağı Masajı

  Saf zeytin yağı masajı ciltteki gerginliği alır ve kasların rahatlamasını sağlar. Cilde zararı olmayan zeytin yağı masajını günde iki ya da üç kez tekrarlayabilirsiniz.

  zerdecal_diz_agrisi_nasil_gecer.jpg

  Zerdeçal Tüketin

  Zerdeçal ağrıları azaltan ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan doğal bir besindir. Yemeklerinize ya da çayınızda birkaç tutam ekleyerek tüketebilirsiniz. Sıcak su, yarım çay kaşığı zerdeçal ve balı karıştırıp günde bir fincan tüketebilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!