Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Doğal ağız detoksu

agiz_bakimi.jpg
Ağız ve diş sağlığınızın korunması ve ağız kokusunun giderilmesi için doğal yöntemler ile ağız detoksu yapabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bu...
Yazar Puanı:
4/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Tüm gün tüketilen gıdalar ağızdaki enzimler ile etkileşime girer ve bakteri oluşumuna neden olur. Günde iki defa dişlerin fırçalanması bakteriler ile mücadele konusunda size yardımcı olur. Ağız sağlığınızın korunması ve diş etlerinizde sorun yaşamamak için doğal ağız detoksunu deneyebilirsiniz. İçerisinde diş yapınıza zarar verecek malzemeler bulunmadığı için güvenlidir.

  agiz_detoksu.jpg

  Yoğurt ve Ayran Tüketimi
  En sağlıklı probiyotikler olan yoğurt ve ayran ağzınıdaki zararlı bakteriler ile mücadele etmenize yardımcı olur. İçerisindeki yüksek kalsiyum ile diş sağlığınızın korunması ve çürük oluşumunun engellenmesini sağlar.

  Diş Macunu Seçimi
  Kullanılan diş macunları yüksek oranda florür içerir. Uzun vade de diş sağlığınıza zarar verebilir. Dişleriniz için doğal nane, karanfil ile üretilmiş diş macunlarını seçin.

  Hindistan Cevizi Yağı
  Bir çok faydası ola hindistan cevizi yağını diş etlerinizi rahatlatmak ve toksinlerden arınması için kullanabilirsiniz.

  Çay Ağacı Yağı
  Anti bakteriyel özelliğe sahip olan çay ağacı yağını ağzınızda biraz bekletip çıkarın. Bu yöntem ağız ve diş arasındaki bakterilerden kurtulmanıza yardımcı olur.

  Camu Camu
  İçerisindeki yüksek C vitamini ile diş eti kanamalarının önüne geçer. Ağız sorunlarının azalmasına katkı sağlar.

  Dil Fırçalamak
  Ağız bakımında ihmal edilen konulardan biri de dil fırçalamaktır. Bakterilerin önemli bir kısmı dilde çoğalır. Dilinizi fırçalamayı ihmal etmeyin.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. dilarabalci
  Düzenli uyku da gerekli. Akşamları erkenden yatmak nefes kokusunu azaltıyor.
 2. Arzuuu06