Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Doğal Fondöten Görüntüsü Nasıl Yapılır?

dogal_fondoten.jpg
Cildinize uyguladığınız fondöten doğal ve cildinizin bir parçası gibi durabilmesi için önerilerimiz var. Doğal fondöten görüntüsü nasıl elde...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Makyajın en önemli adımı ten makyajıdır. Fondöten ve kapatıcılar ile ışıl ışıl bir cilde sahip olurken doğal bir görüntü çizmeniz gerekir. Ten makyajının doğal olması için hangi adımları uygulamalısınız?

  Doğru Ürün

  Özel günler ve akşam için kullanılan fondötenleri gündüz saatlerinde kullanmayın. Mineral içerikli fondötenler cildinizin bakımını sağlar. Ürünü satın almadan önce mutlaka cilt tipinizi öğrenin.

  Baz Kullanımı

  Makyaj bazı cilde sabitlenmeyi ve uzun saatler makyajın kalıcı olmasını sağlar. Kaliteli ve gözeneklerde tıkanıklık yaratmayacak bir ürün seçmeye özen gösterin. Fondöten uygulamasından 5 dakika önce cildinize uygulayıp bekleyin.

  Kapatıcı

  Makyaj bazı ve fondötenden sonra ihtiyaç varsa kapatıcı ürünleri kullanın ancak iki defadan fazla katman uygulamayın. Fondöten ve cilt renginiz ile uyumlu bir ürün seçmeye özen gösterin.

  Fırça ve Sünger Kullanımı

  Bu iki seçenekten hangisi ile daha rahat makyaj yapabiliyorsanız onu seçmelisiniz. Fırça seçiminizde tok kıllı fondöten fırçası olmasına özen gösterin. Süngerleri ise mutlaka nemlendirip cildinize uygulayın.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. keserminell
  Çok doğru kesinlikle kalıp gibi duran fondötenler yerine kendi cildinizmiş gibi duran fondötenler daha hoş karşılanıyor :)
   35pisipisi bunu beğendi.