Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Doğal maskelere eklenmemesi gerekenler

dogal_maskelere_eklenmemesi_gerekenler.jpg
Cildinize bakım yapabilmek için uyguladığınız ev yapımı güzellik maskeleri hazırlamadan önce bilmeniz gerekenler var. Doğal maskelere eklenmemesi...
Yazar Puanı:
4/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Cildinizin doğal ışıltısını ve parlaklığını ortaya çıkarabilmek için bilmeniz gerekenler var. Ciltte sivilce, tahriş, ya da farklı sorunlar oluştuğunda maskelerin içerisine eklememeniz gereken malzemeleri sıraladık.

  Limon


  Sivilce tedavisi ve yağlı ciltler için uygun olan limon kuru ciltlere doğrudan uygulanmaması gerekir. Doğal yağlar ile karıştırılarak uygulanabilir.

  Yoğurt

  Doğal nem veren bir ürün olan yoğurdun dikkatli kullanılması gerekir. Yağlı bir içeriğe sahip olan yoğurt ciltte fazla yağ birikmesine neden olabilir. Yağlı his bırakabilir.

  Türk Kahvesi

  Özellikle peeling maskelerinin vazgeçilmezi olan Türk kahvesinin sivilceli ciltlere uygulanmaması gerekir. Sivilcelerin etrafa yayılmasına neden olabilir.

  Yumurta

  Yumurtanın sarısı, saç maskelerinde yumuşatma özelliği nedeniyle kullanılır. Yumurta beyazı ise kurutucu etkiye sahiptir. Kuru saçlar için uygun bir ürün değildir.

  Bitkisel Yağlar

  Bitkisel yağlar cilt ve saç bakımında etkili ürünlerdir ancak saç ve cilt tipine uygun içerikli yağların seçilmesi önemlidir. Yağlı ve kuru cilt ayrımını iyi bir şekilde yapmanız gerekir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!