Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Doğal yöntemler ile batık tedavisi

evde_dogal_batik_tedavisi.jpg
Kıl köklerinde oluşan batıkları evde bitkisel yöntemler ile yok edebilirsiniz. Doğal yöntemler ile batık tedavisi nasıl yapılır? Batıkları önlemek...
Yazar Puanı:
4.25/5,
 1. Editor
  Kıl köklerinde baskı, yanlış ağda ve jilet işlemleri gibi nedenlerden dolayı oluşan batıklar rahatsız edici olabilir. Batıklardan evde zahmetsizce kurtulmak isteyenler için doğal ve cilde zarar vermeyecek ekonomik tarifler hazırladık.

  Evde Batık Tedavisi

  Aspirin

  Bir su bardağı suyu kaynatın. İçerisine 5-6 tane aspirini atın ve çözülmesini bekleyin. Sprey şişesine boşaltın. Cildinize uygulayın. Pamuk yardımı ile de cildinize uygulayabilirsiniz. 2 saat bekletin. 10 gün boyunca bu işlemi yapın.

  Soda ve Limon

  3 çorba kaşığı soda ve 3 çorba kaşığı limon suyunu karıştırın. Doğal limon suyu kullanın. Cildinize uygulayın. Pamuk yardımı ile masaj yaparak içeride kalmış kıl köklerini dışarı çıkarabilirsiniz. Sonrasında cildinizi yıkayın. 10 gün boyunca bu işlemi yapabilirsiniz.

  Shea Butter

  Shea butter yağını cildinize uygulayın ve masaj yapın. Yumuşayan kıl köklerini daha kolay dışarı çıkarmış olursunuz.

  Batıklardan daha kolay kurtulabilmek için ağda yerine jilet gibi işlemleri uygulayabilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!