Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Doğru Kapatıcı Uygulaması Nedir?

dogru_kapatici.jpg
Cildinizin pürüzsüz bir görünüme sahip olması için uygulanan kapatıcılar hakkında bilmeniz gerekenler var. Doğru kapatıcı uygulaması nedir? Renk...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Kapatıcılar fondötenlerden saha yoğun bir yapıya sahip ürünlerdir. Derin izler, lekeler ve cilt kusurlarını mükemmel bir şekilde gizlemeyi hedeflerler. Cildinizde ciddi derecede kusurlar ve renk eşitsizlikleri varsa özel olarak renk zıtlığını temel alarak eşitlemek yapan kapatıcı paletlerini kullanabilirsiniz.

  Cildinizdeki hafif ve orta düzeyli kusurları kapatabilmek için kendi ten renginizden birkaç ton koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Kapatıcınızı sadece göz altınızda kullanmak için alıyorsanız ise aydınlık bir görünüm yaratmak amacı ile birkaç ton açık renkte kullanabilirsiniz.

  Kapatıcı uygulamadan önce makyaj bazınızı ve fondöteninizi uygulamalısınız. Tekrar aynaya baktığınızda gözünüzü rahatsız eden noktalara kapatıcı uygulayabilirsiniz. Kapatıcınızı ıslak sünger ile uygulamak daha pürüzsüz bir görünüm yaratmanıza yardımcı olacaktır.

  Kapatıcıları yüzün yüksek alanlarına uyguladığınızda daha aydınlık ve taze bir görünüm de yaratabilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!