Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Doğru ve Tarz Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır?

dogru_kiyafet_secimi.jpg
Giydiği her kıyafeti üzerine yakıştıran kadınlara herkes büyük bir hayranlık ile bakar. Doğru ve tarz kıyafet seçimi nasıl yapılır? Kendi...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Giydiği her kıyafeti üzerine yakıştıran kadınlara herkes büyük bir hayranlık ile bakar. Doğru ve tarz kıyafet seçimi nasıl yapılır? Kendi tarzınızı oluştururken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

  Doğru ve Tarz Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır?

  Her zaman şık görünmek ve üzerinizdeki kıyafetlerin içinde kendinizi rahat hissedebilmek için nelere dikkat etmeniz gerekir. Herkesin kendisine ait bir tarzı olması gerektiğini unutmayın. Giysi seçimlerinizde özen göstermeniz gereken maddeleri sıraladık.

  tarz_kiyafet_secimi_moda.jpg

  Vücut Ölçüleri

  Tarz oluşturabilmek ve kıyafetlerinizin size yakışması için doğru ölçülerde giysi seçimini öğrenmeniz gerekir. Vücut ölçülerinize çok dar ya da geniş olmayan parçalar ile şık olmak zor değildir. Kilolu kadınların fazlalıklarını ortaya çıkarmayan seçimlerde bulunması daha ince görünmesi açısından önemli bir noktadır. Zayıf ve minyon kadınlar ise daha uzun görünmesini sağlayan kıyafetleri tercih etmelidir.

  Boyunuz

  Boy giysi seçiminde en önemli noktalardan biridir. Kısa ya da uzun boylu kadınların tercih etmemesi gereken parçalar vardır. Uzun boylu kadınlar için çok kısa üst ya da alt modeller uygun olmazken kısa boylu kadınlar için ise uzun hırka ve çok uzun elbiseler doğru seçim olmayacaktır.

  Renk Seçimi

  Cilt ve saç renginiz ile uyumlu giysi seçimleri görsel bütünlük oluşturabilmeniz açısından önemlidir. Esmer ya da sarışın kadınların kendileri için en uygun renkleri kullanmaları gerekir. Tüm cilt renkleri ile uyumlu olan siyah parçalara dolabınızda yer verebilirsiniz.

  Aksesuar Önemli Bir Ayrıntıdır

  Giysilerinizin tamamlayıcısı olan aksesuar seçimlerini doğru yapmanız gerekir. Basit ve günlük bir kıyafeti doğru aksesuar seçimi ile çok şık bir hale getirebileceğinizi unutmayın. Belinizi daha ince göstermek için büyük kemerler, bohem bir hava yaratabilmek için ise büyük şapkalar kullanabilirsiniz. Fazla kilolarınızı kapatabilmek için büyük çantaları tercih edebilirsiniz.

  Ayakkabı

  Dolabınızdaki ayakkabıların kaliteli olmasına özen gösterin. Mutlaka sade ve düz renkli bir topuklu ayakkabınız olmalıdır. Kullanışlı olan bu modeller size acil durumlarda yardımcı olabilir. Çizme seçimlerinizi bacak boyunuza uygun olarak yapmalısınız.

  Doğru Vurguyu Yapın

  Her kadının vücudunda memnun olduğu bir bölge vardır. Sevdiğiniz alanı vurgularken saklamak istediğiniz bölgelerde tek ve koyu renkleri tercih edebilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Turkish Delight
  ahh ahh ben o kadar güzelim ki bunları da uygularsam kim bilir neler olur.:KK53::KK53: