Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Doğum Sonrası Sarkan Göbek Nasıl Toparlanır?

dogumdan_sonra_sarkan_gobek_nasil_toplanir.jpg
Doğum sürecinden sonra eski kilonuza dönsenizde göbek bölgenizde sarkmalar olabilir. Doğum sonrası sarkan göbek nasıl toparlanır? Hamile kalmadan...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Hamilelik döneminde kilo kontrolün sağlanması zordur. Aşırı kilo almasanızda özellikle göbek bölgenizde göz görülen bir sarkma olabilir. Kısa sürede gerilen cilt, pelvik bölgesi kaslarında oluşan gevşeme, artan kilo göbek bölgesindeki sarkmanın en önemli nedenleri arasında yer alır.

  Göbek bölgesindeki fazla yağları eritebilmek ve sarkan deriyi toparlayabilmek için neler yapmalısınız? Özel bir diyet programı uygulamak ve düzenli egzersizler yapmak size yardımcı olabilir. Göbek bölgesine yönelik egzersizlere normal doğumdan kısa süre sonra başlanabilir. Sezeryan doğumlarda ise bu süre daha uzun olacaktır.Diyet programı uygulamayı düşünen annelerin ise emzirme döneminde oldukları için uzman kontrolünde diyet yapması gerekir.

  Pilates ve yoga gibi vücudun kısa sürede şekle girmesini sağlayan sporları tercih edebilirsiniz. Pelvik bölgesindeki kasları sıkılaştırmak için özel hareketler yapabilirsiniz. Bu süreçte bol su tüketmeyi ve hareket etmeyi ihmal etmeyin. Fırsat buldukça orta tempolu yürüyüşler yapın.

  Makaleyi Paylaş

  perest_royka bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Kleomantis
  Bence kritik nokta hamilelik sırasında fazla kilo almamak, hamilelik öncesinde de ideal kiloya ulaşmak. Bu şartlarda çoğul gebelik dışında göbekte sarkma olacağını düşünmüyorum. Bir de hamilelik sırasında çatlak önleyici kremi düzenli şekilde kullanmayı tavsiye ederim. :KK39: