Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Domespace Ekolojik Ev Nedir?

Domespace Ekolojik Ev Nedir.jpg
Doğayı koruma felsefesini tüm yaşam tarzına uyarlamak isteyenlerin tercihi domespace ekolojik ev nedir? Kendi etrafında dönebilen ve doğal...
Etiketler:
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Amerika'nın New York şehri yakınlarında yer alan bu evin oldukça ilginç özellikleri var. Odunların oyularak işlenmesi sonucunda oluşturulmuş bir ev. Birçok doğal afetten koruma özelliğine sahip bu evin bazı özelliklerini sıraladık.

  Bu ev tamamen doğadan ilham alınarak tasarlanmış. Doğa ile uyumlu olmasına önem verilmiş tasarımı ve iç dizaynı doğallıktan ilham alınarak oluşturulmuş.

  Güneşten tasarruf sağlayabilmek için ev kendi etrafında dönebiliyor. Böylece istemediğinizde evi kendi etrafında döndürerek güneşten korunabiliyor ya da güneşi daha fazla alabiliyorsunuz. Bu durumda yakıt tasarrufu sağlanmış oluyor. İsteğe bağlı olarak güneş panelleri eklenebiliyor.

  Ev özellikle Amerika’da oluşan şiddeti fırtınalara karşı güçlü bir koruma özelliğine sahiptir. Esnek yapısı ile ortalama 8 şiddetindeki depremlere karşı güvenlidir.

  Bu evin maliyeti oldukça yüksek projeyi yapan kişiler zaman içerisinde domespace ekolojik eve ilginin artabileceğini söylüyor.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!