Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Düzenli Diyetin Faydaları Ve Diyeti Devam Ettirmenin Yolları

duzenli_diyet_yapmak.jpg
Yalnızca kilo vermek için diyet yapmak yerine, sağlıklı beslenmesi bir yaşam felsefesi haline getirenler, daha fit bir görünüme sahip olabilirler....
Yazar Puanı:
4.25/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Yalnızca kilo vermek için diyet yapmak yerine, sağlıklı beslenmesi bir yaşam felsefesi haline getirenler, daha fit bir görünüme sahip olabilirler. Diyeti devam ettirmenin yolları zor olsa da hem kadınların hem de erkeklerin beslenme düzenlerinde istikrar sağlamalarında fayda vardır. Öğünlerin sıklaştırılması ve açlık hissinin azaltılması adına avantajlı bir diyet listesi oluşturmak hızlı bir şekilde kilo verilmesine de yardımcı olur. Diyeti devam ettiremiyorum diye sorun yaşayanların, vücut kütle endekslerine göre doğru bir liste oluşturmalarında fayda vardır.

  Sağlıklı Ve Fit Bir Görünüm
  Düzenli diyet yapmak yalnızca fit kalınmasına yardımcı olmaz. Aynı zamanda daha cilt ve sağlıklı bir görünüme ulaşılmasına da destek verir. Diyeti bırakınca kilo verdim diye sorun yaşayanların, uzun bir süre hayatlarından sporu çıkarmamalarında fayda vardır.

  • Diyet ve spor birbirini destekleyen unsurlar olmak ile birlikte sağlığın korunmasına da zemin hazırlar.
  • Vücut sağlığının bozulmaması ve kalıcı kilo probleminin ortaya çıkmaması adına diyette istikrar sağlamak önemlidir.
  • Düzenli bir şekilde devam ettirebilmek için diyette uzak durulması gerekenler arasında fast food yiyecekler, kızartmalar ve gazlı içecekler bulunur.
  • Diyet yapmak için değil, aynı zamanda sağlıklı yaşamak için bir liste belirleyenler, bu sayede kilo dengelerini uzun bir süre koruyabilirler.
  [​IMG]

  Sağlık açısından faydalı: Tansiyon, şeker gibi rahatsızlıkları olanların sağlıklı diyet listelerinden yararlanmaları, hem kilolarını korumalarına hem de hastalıklarından korunmalarına yardımcı olur. Diyeti sürekli bozmak yerine bir uzmandan yardım almak ve istikrar sağlamak, dikkat edilmesi gereken temel unsurlar arasındadır.

  Hangi Diyetle kaç kilo verdiniz? Tıklayın !

  Kan Grubuna Göre Diyet Tıklayın !

  Diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum Tıklayın !

  Keto Diyetinin İşe Yaradığını Nasıl Anlarım? Tıklayın !

  Diyete Ara Vermek Daha Fazla Kilo Aldırıyor! Tıklayın !

  Paleo Diyeti Deneyimlerimiz Tıklayın !

  İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. guzelzayifliyorum
  Tamamen tesadüfi bir şekilde karşıma çıkan ve deneyimlediğim bir testten bahsetmek istiyorum;Dnafit genetik testi!Doğum yaptıktan sonraki 3 yıl sürekli diyetisyenler peşinde koşturdum,yıllarca hamilelik ile aldığım kilolarımı veremedim.Gittiğim spor salonunda bir arkadaşımın tavsiyesiyle duyduğum testin genetik yapımıza göre beslenme programımızı şekillendirdiği öğrendim.Araştırma ve görüşmeler sonucunda testi uyguladım.Beslenme ve Fitness raporu olarak sonuçlarımı diyetisyen yorumladı ve yıllardır alıp vermeye çalıştığım kilolar için esas sorun genetik olarak karbonhidrat duyarlılığımın çok yüksek olmasıymış.Yani karbonhidratlardan kilo alabilmem çok kolaymış,hayatım boyunca her öğünde iki dilim ekmek tüketen bir insan olarak diyet programımı buna göre düzenledik.3 ay geçti programıma başlayalı ve aldığım kilolarla teker teker vedalaşıyorum.Hepinize tavsiye ediyorum.