Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Egzamayı Tedavi Eden Dut Kurusu Kürü

dut_kurusu_egzama_kuru.png
Ciltte kaşıntı, kızarıklık ve yara oluşumuna neden olan egzamadan doğal yöntemler ile kurtulabilirsiniz. Egzamayı tedavi eden dut kurusu kürü ile...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Ciltte kaşıntı, kızarıklık ve yara oluşumuna neden olan egzamadan doğal yöntemler ile kurtulabilirsiniz. Egzamayı tedavi eden dut kurusu kürü ile cilt sağlığınızı koruyabilir. Egzama şikayetlerine bitkisel çözüm bulabilirsiniz. Dut kürü nasıl yapılır? Nasıl kullanılır?

  Egzama önemli ve yaygın cilt hastalıklarından biridir. Kişinin bağışıklık sistemi zayıf olduğu dönemde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Ciltte aşırı kaşınma, kızarıklık, açık yaralar oluşması ile kendisini belli eder. Düzenli temizlenmesi ve bakım yapılması gereken yaralardan oluşan bu hastalığı birçok faydası bulunan dut kürü ile tedavi edebilirsiniz.

  egzama_dut_kurusu_kuru.jpg

  Egzamayı Geçiren Dut Kürü Nasıl Yapılır?


  4 su bardağı su

  1 avuç beyaz dut kurusu

  Hazırlanışı

  Suyu tencerenin içinde kaynatın. Kurutulmuş olan beyaz dut kurusunu atın ve 5-6 dakika kaynatmaya devam edin.

  Kaynama işlemi bittikten sonra ocağın altını kapatın.

  Dut kürü elinizi yakmayacak sıcaklığa geldiğinde egzamalı bölgeyi yıkayın ya da ellerinizdeki egzamalar için ellerinizi suyun içinde bekletin.

  Bu kürü haftada 3 defa tekrarlayabilirsiniz. Her uygulamada taze bir kür hazırlayın.

  Makaleyi Paylaş

  Naazz23 bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!