Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Emzirme Döneminde Ateş Düşüren Gıdalar

emzirme_donemi_ates_dusurme.jpg
Anneler emzirme sürecinde ateş yükselmesi yaşayabilir. Emzirme döneminde ateş düşüren gıdalar nelerdir? Emziren annenin ateş düşürmek için ne...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Yeni doğum yapmış annelerin vücudunda bazı değişimler gözlenebilir. Değişen hormonlar ve güçsüzleşen bağışıklık sitemi dolayısıyla oluşan ateş problemlerinde bebeğe süt verirken anne zorlanabilir. Emzirme döneminde annenin ateşi çıktığında normale dönebilmesi için tüketmesi gereken gıdalar vardır.

  Zencefil

  Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve sütün kalitesinin artması için zencefil tüketebilirsiniz. Zencefil tüketirken miktarını iyi ayarlamalısınız. Acı bir baharat olan zencefil sütünüzü etkileyebilir.

  Yeşil Yapraklı Bitkiler

  İçerdikleri vitaminler ile artan vücut sıcaklığının düşmesini sağlar. Doğal içeriklerden oluştuğu için sütü arttırma özellikleri de bulunur.

  Yoğurt


  Sağlıklı bakteriler olarak bilinen probiyotikler açısından zengindir. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur.

  Yeşil Çay

  En güçlü antioksidanlar arasında yer alan yeşil çay vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Annenin rahatlamasını sağlar.

  Tarhana Çorbası

  Organik olarak hazırlanmış tarhana çorbası süt veren annelerin tüketmesi gereken bir besindir. İçerdiği protein, vitaminler ve doğal probiyotikler ile ateş düşürmeye yardımcı olur.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!