Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Emzirme Sütyeni Nasıl Seçilmelidir?

emzirme_sutyeni_2017_2018.jpg
Anneler için kullanışlı olan emzirme sütyenleri büyük kolaylık sağlar. Emzirme sütyeni nasıl seçilmelidir? Kullanım kolaylığı sağlayan emzirme...
Yazar Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Emzirme sütyenleri günümüzde yeni annelerin sıkça kullandığı bir lohusa eşyasıdır. Kullanışlı olmasının yanı sıra anne adaylarının konforlu olması ve estetik açıdan hoş bir görüntü yaratması önemlidir. Emzirme sütyeni almadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar vardır.

  emzirme_sutyeni.jpg

  Emzirme Sütyeni Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Hassas meme uçlarının sürtünüp tahriş olmaması için iç kısmın pamuktan üretilmiş olması gerekir.

  Emzirme sütyeni almadan önce göğüslerinizi tekrar ölçmelisiniz. Hamilelik ve emzirme döneminde göğüsleriniz büyümüş olacaktır.

  Ağırlaşan memelerin yük oluşturmaması için askıların geniş olmasına dikkat etmelisiniz.

  Emzirme sütyenlerinin çok sıkı olması süt kanallarının tıkanmasına neden olabilir. Balensiz yapıya sahip sütyenler sıkışmaları engeller.

  Sütyeni seçerken tek elle açılabilen modelleri seçin. Böylece bebek kucağınızda olduğunda da pratiklik sağlamış olursunuz.

  Dikişsiz emzirme sütyenleri giysilerin altından belli olmaz. Evde olmadığınız zaman dilimlerinde bu modelleri tercih edebilirsiniz.

  Ağırlık ve ölçünün ayarlanabilmesi için sütyenin sırt askısı ve arkadaki kancasının ayarlanabilir olmasına dikkat edin.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!