Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

En Etkili Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

gozenek_sikilastirici_maskes_tarifi.jpg
Cildinizdeki derin ve geniş gözenekleri evde doğal yöntemler ile yok edebilirsiniz. En etkili gözenek sıkılaştırıcı maske ile cildinizin pürüzsüz...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
3/5,
  1. Editor
    Cildinizdeki derin ve geniş gözenekleri evde doğal yöntemler ile yok edebilirsiniz. En etkili gözenek sıkılaştırıcı maske ile cildinizin pürüzsüz ve porselen gibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Ciltteki gözeneklerin en önemli nedeni genetik özelliklerdir. Yağlı ciltlerde daha fazla karşılaşılan gözenek sorunu sadece görsel açıdan sıkıntı oluşturmakla kalmaz. Akne, sivilce ve siyah nokta oluşumuna da zemin hazırlar. Cildinize zarar vermeden ve kimyasal içerikli ürünler kullanmadan evdeki doğal malzemeler ile kendiniz için en uygun gözenek maskesini hazırlayabilirsiniz.

etkili_gozenek_sikilastirici_maske.jpg

Etkili Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

2 çorba kaşığı yulaf unu

2 çorba kaşığı süt

1 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı

Yulaf unu yoksa yulafı blender ile un haline getirebilirsiniz. Yulaf ununu, sütü ve limon suyunu karıştırın. Cildinize maske olarak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Bu maskeyi haftada bir ya da iki defa tekrarlayabilirsiniz.

Gözeneklerinizi daha sıkı bir hale getirmek için saf gül suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz.

Gözeneklerin derinleşmemesi ve enfeksiyona neden olmaması için elinizle temizlemeye çalışmayın. Bu akne ve sivilce oluşumuna zemin hazırlayacaktır.

Makaleyi Paylaş

arzucolak bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. arzu_crk
    bende de yulaf ezmesi vardi diyet icin almistim blenderdan gecirdim maskeyi uyguladim cildimde bir rahatlama soz konusu haftada iki kez deneyecegim:)
  2. praying angel
    kesinlikle deniycem. diyet için aldığım ama tadını hiiiiiç sevmediğim yulafım böylece değerlenmiş olucak :KK70: gül suyunun pek bi faydasını görmedim ama sadece temizliyor sıkılaştırma olur mu ona bişey diyemiycem :KK64:
      arzucolak bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.