Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

En İyi Cilt Maskesi Tarifleri

en_iyi_ev_yapimi_dogal_yuz_maske_tarifleri.jpg
ncak evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz eşyalarla kendi yüz maskenizi hazırlamak oldukça kolaydır. Üstelik hazırladığınız maskenin içerisinde ne...
Yazar Puanı:
4.75/5,
 1. Editor
  Evde yüz maskesi tarifleri uygulamak gün geçtikçe daha da popüler hale geldi. Bunun sebebi kimyasal ve hazır olarak satılan yüz maskelerinin çeşitli yan etkiler barındırması ve pahalı olması. Ancak evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz eşyalarla kendi yüz maskenizi hazırlamak oldukça kolaydır. Üstelik hazırladığınız maskenin içerisinde ne olduğunu bilirsiniz ve tamamı doğal ve bitkisel maddelerden oluşur. Bu sayede güzelleşirken sağlığınızı da korursunuz. Yüz maskelerinde kullanacağınız bitkisel ürünleri, almak istediğiniz sonuca göre değiştirmek mümkündür. Yüz maskesi erkek kadın fark etmeksizin uygulanabilmektedir.

  Cilt Nelerden Etkilenir:
  Cildinizi etkileyen birçok faktör vardır. Bu faktörler cildinizde lekelenmeler, sivilceler, siyah noktalar ve başka etkiler bırakabilir. Evde yapılabilecek yüz maskeleri birçok sıkıntıya çözüm olmaktadır. Bu sayede istediğiniz şekilde maskenizi hazırlayabilirsiniz. İçerisinde kullanacağınız maddeler, istediğiniz sonucu verir özellikte olmalıdır. Cildinizi etkileyen faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  [​IMG]

  1. Alkol
  2. Sigara
  3. Yorgunluk
  4. Uykusuzluk
  5. Güneş
  6. Makyaj
  7. Sağlıksız beslenme
  En İyi Cilt Maskesi Tarifleri:
  Yüz temizleyici maske yapımı içi evde eşyaları kullanmanız yeterli olacaktır. En etkili yüz maskesi tarifleri şu şekilde sıralanabilir:

  1. Bal maskesi: Bir çorba kaşığı balı yüzünüze sürebileceğiniz gibi, içerisine limon, badem koyarak cildinizi daha da yumuşatmasını sağlayabilirsiniz. Balı masaj hareketleriyle yüzünüze yedirin.
  2. Salatalık maskesi: Belki de en bilinen maskelerdin biri de salatalıktır. Bir salatalığı soyun ve iyice ezin. Bu haldeyken yüzünüze masaj uygulayarak sürün ve 10-15 dakika bekleyin. Gözünüze de iki dilim salatalık ayırabilirsiniz.
  3. Gül maskesi: Gül maskesi de sık kullanılan yüz maskesi tarifleri içerisindedir. 5 adet kırmızı gülü iyice ezin ve macun haline getirin. Elde edilen maddeyi yüzünüze sürün ve 10-15 dakika bekleyin.
  4. Domates maskesi: Özellikle siyah nokta ve sivilcelerle savaşan domates, ikiye bölünüp yüzünüze sürülerek uygulanır. Oldukça basit olan bu yöntem eski zamanlardan beri kullanılmaktadır.
  5. Çilek maskesi: 5 adet çileği ezip içerisine biraz bal karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekleyin. Hem enerji verir hem de cildi yeniler.
  Etkili, Basit ve Doğal Sivilce Maskeleri Tıklayın !

  Siyah Noktalar İçin Cilt Maskeleri Tıklayın !

  Suna Dumankaya’nın Porselen Gibi Bir Cilt Tarifi Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. 3434senem
  mrb arkadaşlar annem istanbulda avcılar hospitalde yatıyor cıkarırken indirim kartı gerekiyor sizlerden ricam elinde olan varsa bana yazabilirmi . şimdiden tşkler.
  nereye yazacagımı bilemedim özür.
 2. sule-nagodya
  Ben Türk kahvesinin de çok faydasını gördüm ama bu maskeleri düzenli yapmak lazım. Birde benim cildim çok hassas. Her şeyi deneyemiyorum. Nişantaşındaki Koral klinikte bi h-100 aşısı yaptırmıştım. Sırf merakımdan sanki cildim ışıldadı gibi hissediyorum. Düşünen varsa Deniz Koral'ı tavsiye edebilirim.