Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

dekorasyon_hatalari (1).jpg
Ev ya da ofis dekorasyonlarında ortamı sıkıcı hale getiren en sık yapılan dekorasyon hataları nelerdir? Daha ferah ve huzurlu bir yaşam alanı için...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Yaşam alanınızın daha canlı ve içeriye girdiğinizde huzurlu olmasını istiyorsanız doğru eşyaları kullanmalısınız. Özellikle küçük evlerden yapılan yanlış mobilya seçimi, renk tercihlerinin doğru olmaması gibi en sık yapılan dekorasyon hatalarını sizin için sıraladık.

  dekorasyon_hatalari (2).jpg

  Küçük Eve Büyük Mobilya

  Eviniz ya da odanız küçük ise geniş koltuk seçiminden uzak durmalısınız. Seçeceğiniz koltukları kullanışlı olması sizin için yeterli olacaktır. Büyük minderli koltuk kullanmak istiyorsanız bir tane yeterli olur. Kenarlıkları büyük seçimlerden kaçının. Masa ve sandalye seçimlerinde ise küçük ve işlevsel modelleri tercih edebilirsiniz.

  Renksiz Evler

  Ofis ortamında koyu renkler yerine tek ve açık renk tercih edebilirsiniz. Koyu renkler gün içerisindeki enerjinizi düşürebilir. Evde ise renkli seçimler yapabilirsiniz. Çok renkli duvarlardan hoşlanmıyorsanız yine tek renk kullanabilirsiniz. Aydınlık renkleri tercih edebilirsiniz. Pastel tonlar iyi bir alternatif olabilir.

  Az ya da Çok Aksesuar Kullanımı

  Aksesuarlar evlere canlılık katar. Çok fazla aksesuar kullanımı göz yorar. Az kullanılması ise evdeki aidiyet duygunuzu düşürebilir. Dengeli aksesuarlar kullanın. Renklerini ise göz yormayacak şekilde seçmeyi unutmayın.

  Yanlış Aydınlatmalar

  Doğal ışığın yoğunluğuna göre yapay aydınlatma seçmelisiniz. Aydınlatma seçiminde doğru konumlandırma yaptığınızdan emin olun. Son dönemi popüler modası arasında yer alan yemek masasının üzerinde kullanılan aydınlatmaların çok aşağıda olmamasına dikkat edin.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!