Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak

Ense ve Boyun Sivilceleri Nasıl Geçer?

ense_boyun_sivilce_maskesi.jpg
Kadınlarda oluşan ense ve boyundaki sivilcelerin iyileşme süreci daha uzun olabilir. Ense ve boyun sivilceleri nasıl geçer? Doğal yöntemler ile...
Yazar Puanı:
4/5,
Kullanıcı Puanı:
3/5,
  1. Editor
    Ense ve boyun bölgesindeki sivilcelerin geçmesi saçlarını açık kullanan kadınlar için daha zordur. Hava almayan ense ve boyun bakterilerin üremesi için uygun bir ortam haline gelecektir. Cildinizdeki inatçı sivilcelerden kurtulmak için uygulayabileceğiniz yöntemleri hazırladık.

Ense ve Boyundaki Sivilceler Nasıl Yok Edilir?

Cildinizde iltihaplı sivilce yoksa duşta kese yapmak etkili bir çözüm olabilir.

Cildinizin hava almasını sağlamak için yakanızı ve boynunuzu açık bırakan ince giysileri tercih edebilirsiniz.

Giydiğiniz kıyafeti yıkamadan tekrar giymeyin.

Düzenli olarak sabunlu su ile boyun ve ensenizi yıkayabilirsiniz.

Parfüm ve benzeri ürünleri boynunuza sıkmamalısınız.

Boyun ve Ense Sivilceleri İçin Ev Yapımı Maske

1 tatlı kaşığı karbonat

1 tatlı kaşığı limon suyu

Limon suyu ve karbonatı karıştırın. 2 günde bir defa sivilcelerin üzerine maske olarak uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi temizleyin.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Ayseenr33
    Kizlar merhaba benim hem ensem de hem te yuzumde sivilceler var doktora gittim benzamiycin krem verdi ama pek bi etkisini goremedim yeniden gittim azitro hap ve diffferin jel verdi aranızda kullanan var mı
  2. Caglasultan akkoyun
    bence butun kadınların guzelıklerının gızlı sırları ve kurlerı var.
  3. Caglasultan akkoyun
    sonuc ıkı ton beyazlama ve cildim cok yaglıydı biraz kuruluk sagladı
  4. Caglasultan akkoyun
    ben limon kabartma tozu ve yogurt denemiştim
      OzdenArzuu bunu beğendi.
    1. OzdenArzuu
      evet canım bende denedim gerçekten işe yarıyooor :)
      Caglasultan akkoyun bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.