Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Epilepsi hastalığının ilk belirtileri

epilepsi_belirtileri.jpg
Nörolojik bir rahatsızlık olan epilepsi halk arasında sara olarak bilinir Epilepsi nedir? Epilepsi hastalığının ilk belirtileri nelerdir? sorunun...
Yazar Puanı:
3.25/5,
 1. Editor
  Nörolojik bir rahatsızlık olan epilepsi halk arasında sara olarak bilinir Epilepsi nedir? Epilepsi hastalığının ilk belirtileri nelerdir? sorunun önemli cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz.

  Epilepsi Nedir?

  Beynin içinde bulunan sinir hücrelerinin elektro-kimyasal boşalma yaşaması sonucu oluşan bir nörolojik hastalıktır. Epilepsi nöbeti sırasında bayılma, dil yutma ya da başı çarpma yaşanma ihtimali yüksektir. Bu durumlarda hayati risk oluşabilir. Yapılan araştırmalar epilepsinin günümüzde artış yaşandığını göstermektedir.

  Epilepsi Neden Olur?


  Epilepsi hastalığının birçok nedeni bulunur. Başlıca nedenleri arasında genetik özellikler, anne karnındaki gelişim bozuklukları, yaşanan kafa travmaları, yaşanan yüksek ateşli hastalıklar, beyin fonksiyonların bozukluklar yer alır.

  epilepsi_belirtileri_tedavisi.jpg

  Epilepsinin İlk Belirtileri Nelerdir?


  Bir noktaya dalmış, anlamsız bakışlar,

  İstemsizce oluşan titreme,

  Yüksek ateş,

  El ve kolda yaşanan karıncalanma ya da kontrol zorluğu,

  Psikolojik olarak kötü bir dönem yaşıyor olmak,

  Bilinçte bulanıklık yaşanması,

  Bilinç kaybı oluşması,

  Epilepsi Tedavisi

  Yukarıdaki belirtileri yaşıyorsanız ya da nöbet geçirdiyseniz vakit kaybetmeden doktora başvurmalısınız.

  Doktorunuzun uygun gördüğü tedavileri aksatmadan tamamlamanız gerekir. Epilepside ilaç tedavisi nöbetlerin oluşumunu engellemeye yardımcı olabilir. Gerekli durumlarda cerrahi müdahale yapılır.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!