Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Erkekler Neden Ciddi İlişki İstemez

erkekler_neden_ciddi_iliski_istemez.jpg
Kadınlar hoşlandığı kişi ile ilişkisi olmasını isterken, bazen erkekler hoşlansalar bile sevgili olmak istemezler. Sebepleri nelerdir?
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Kadınlar yapıları dolayısıyla ciddi ilişkiye çoğu zaman erkeklerden daha yatkın olurlar. Toplumsal roller gereği kendilerini yanında güvende hissedeceği ve sevdiği biriyle birlikte olmak isterler. Hayatınızdaki kişi, sizin ciddi ilişki istediğinize olumlu yanıt vermediğinde yada ilişki anlayışlarınız farklı olduğunda üzülür ve onu suçlayabilirsiniz. Bu durumun en bilinen nedenlerini sıraladık.

  erkekler_ciddi_iliski.png

  Erkekler Neden Ciddi İlişki İstemez


  Aşık Olmaması
  Erkekleri ilişkiye iten en önemli nedenlerden biri aşktır. Sizi seviyor yada beğeniyor olması aşık olduğu anlamına gelmez. Size derinden aşık olduğunu hissetmiyorsa ilişkiden kaçabilir.

  Eski İlişkileri
  Sizin henüz onun hayatında olmadığınız zaman diliminde ne yaşadığını bilemezsiniz. Daha önce büyük hayal kırılığı yaşadığı bir ilişkisi olduysa güven sorunları yaşadıysa ilişki istemeyebilir. Karşınızda böyle biri varsa onun güven sorunlarına yardımcı olabilirsiniz ancak tedavisi siz olamazsınız kendisinin istemesi gerekir.

  Sorumluluk Almak İstememesi
  Ciddi ilişki yaşamak istediğiniz erkek eğer sorumluluktan kaçan bir yapıya sahip ise yapabileceğiniz çok alternatif yok demektir. Bu durum onun kendisi ile alakalıdır. Kadın yada erkek fark etmeden sorumluluk almak istemeyen birine baskıcı yaklaşamazsınız. Böyle bir ilişki olsa bile mutsuz olarak devam edecektir.

  Evlenmek İstemiyor Olması
  Kadın evlenmek istiyor ve bunu her zaman sözleri tavırları ile belli ediyorsa bu erkekler için korkutucu olabilir. Evlilik düşünmeyen yada henüz kendisini hazır hissetmeyen erkek bu tavırlar karşısında uzaklaşabilir.

  Mantıklı Gelmemesi
  Erkekler ilişki başlangıcında kadınlardan daha fazla mantığa önem verebilir. Eğer sizden hoşlandıysa ama uzak duruyorsa nedeni ilişkinizin yürümeyeceğini ve sonrasında mutsuz olacağını düşünmesi olabilir.

  Makaleyi Paylaş

  kontesella bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!