Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Erkekler Neden Evlilikten Kaçar?

evlenmek_istemeyen_erkek.jpeg
"Sevgilim evlenmek istemiyor." Erkekler neden evlilikten kaçar? Siz onunla evlilik planları kurarken o evliliğin konusunu açmıyor olabilir. İşte...
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  "Sevgilim evlenmek istemiyor." Erkekler neden evlilikten kaçar? Siz onunla evlilik planları kurarken o evliliğin konusunu açmıyor olabilir. İşte bu kararın temelinde hangi sorunlar olduğunu öğrenmeniz gerekir.

  Erkekler Neden Evlilikten Kaçar?

  İlk olarak kadın ve erkeğin evlilik yaşı ve zaman konusunda ortak düşüncelerde olmayabileceğini bilmeniz gerekir. Siz evlilik için kendinizi hazır hissediyorsunuz ancak hayatınızdaki insan böyle düşünmüyor olabilir. Bu sizi sevmediği ve asla evlenmeyeceği anlamına gelmeyecektir. Bu kararın nedeni bulduğunuzda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. İşte evlenmek istemeyen erkekler hakkında bilmeniz gerekenler.

  Hayatını Düzenliyor Olabilir


  Erkekler evlenmeden önce hayatındaki bazı adımların atılmasını ister. Onun için iş hayatında istediğini konuma gelmek, yatırım yapmak evlilik öncesi gerçekleştirilmesi gereken konu başlıkları olabilir.

  Eş Olmak İçin Uygun Hissetmeyebilir

  Evlilik hayata dair önemli adımlardan biridir ve kendisini hazır hissetmiyor olabilir. İyi bir eş ve iyi bir baba olacağına dair şüpheleri olabileceğini unutmamanız gerekir. Erkekler evlenmeden önce kendisini maddi ve manevi olarak tamamlamak istiyor olabilir.

  Özgürlüğünün Kısıtlanacak Gibi Düşüyor


  Erkeklerin evlenmek istememelerindeki temel nedenlerden biri olabilir. Özgürlüğünün kısıtlanacağı ve kendisine ait özel alan kalmayacağı düşüncesi ile evlilik fikrinden uzak duruyor olabilir. Başka biri ile aynı evde yaşamak ve ona karşı birçok sorumluğunun olacağı düşüncesinden kaçıyor olabilir.

  erkekler_neden_evlenmek_istemez.jpg

  Korkuyor Mu?


  Karşınızda yetişkin ve sorumluluk sahibi biri olabilir ancak birçok erkek evlilikten çekinir. Sevgili olmak ve evlenmek iki ayrı kavramdır. Henüz bu kararı almak için kendisini yeterli görmüyor olabilir.

  Erken Olduğunu Düşünüyor Olabilir


  İlişki başladıktan sonra birkaç ay içinde evlilik konusunda sizin ya da onun çevresinin ısrarcı davranışları karşısında bunalmış olabilir. Evlilik için birbirinizi iyi tanıdığınızdan emin olmanız gerekir. Bunun için ise uzun süre birlikte vakit geçirmeye ihtiyacınız vardır.

  Sizinle Evlenmeyi Düşünmüyor Olabilir

  Erkek arkadaşınızı dikkatli bir şekilde gözlenmeniz gereken önemli bir konu var. Evlenmeyi mi istemiyor? yoksa sizinle evlenmeyi mi istemiyor? Son derece üzücü bir konu olabilir ancak hayatınızdaki insan normal şartlarda evlilik düşünen biri ise ve sizinle olan birlikteliğinde bunu konuşmak istemiyorsa muhtemelen sizinle evlenmek istemiyor.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. nanmei
  EV-LE-NE-CEM VERMEZLERSE GAÇACAM
   nurcuk34 ve Mercan45 bunu beğendi.
 2. deryayman
  Bende şöyle sormak istiyorum ...
  Erkekler neden hemen evlenmek istiyor? :KK70: