Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Erken Yaşta Saç Beyazlamasını Engellemenin Yolları

erken_yasta_sac_beyazlamasi.jpg
Saçlarınızdaki beyazların önüne geçebilmek için yapmanız gerekenleri biliyor musunuz? Erken yaşta saç beyazlamasını engellemenin yolları nelerdir?...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Saç beyazlamasının birçok nedeni olabilir. Stres ve aileden gelen genetik özellikler bu sorunun en önemli nedenleri arasında yer alır. Saçlarınızdaki beyazların oluşmasını engellemek ve erkenden müdahale edebilmeniz için bilmeniz gereken saç bakım önerilerini hazırladık.

  Erken Yaşta Saç Beyazlamasını Engellemenin Yolları

  saclari_isidan_korumak.jpg


  Isıdan Korumak

  Saçlarınıza ısı içeren saç şekillendirme işlemleri uygulamayın. Bu saçlarının kurumasına ve saç köklerinizin daha fazla çalışmasına neden olur. Sonuç olarak saç beyazlamasına neden olabilir. Kurutma makinasını kullanıyorsanız en az 20 cm uzaktan saçlarınıza ısı vermelisiniz.

  b12_vitamini_sac_beyazlamasi.jpg

  B12 Vitamini

  B12 vitamini, kafa derisi sağlığını korur ve saçları beyazlara karşı korur. Sağlıklı bir beslenme programı uygulayın. B12 bakımından zengin olan taze meyve ve sebzeleri (maya, peynir, avokadolar, portakal, erik ve kızılcık) tüketin.

  Biyotin Zengin Saç Ürünlerini Kullanın

  Biyotin, saçlardaki doğal rengi koruyan doğal bir bileşendir. Böylece, genç yaşta beyazlarının oluşmasını engellemek için biyotin açısından zengin yiyecek maddelerinin (yulaf ve badem gibi) tüketin. Biyotin içeren ürünler ile dışarıdan saç bakımları ve saç maskeleri uygulamalarını da deneyebilirsiniz.

  Yağ Bakımı

  Saç köklerinizin kurumasını engellemek için düzenli olarak saç bakım yağları uygulamalısınız. Güçlü olan saç kökleri rengini kaybetmeyecektir. Doğal bakım yağları saçlarınıza parlaklık, canlılık katarken saçlarınızın beyazlamasının da önüne geçebilmenize yardımcı olacaktır.

  kina_sac_beyazlamasi.jpg

  Kına

  Doğal bir saç boyası olan kına saç renginizin korunmasına yardımcı olur. Böylece saç kökleriniz güçlenir ve beyazlamasını geciktirmiş olursunuz. Aldığınız kınaların katkı maddesi içermemesine dikkat etmelisiniz.

  Doğal Ürünleri Tercih edin

  Saçlarınızdaki beyazların önüne geçmenin en önemli yollarından biri de doğal ürünleri tercih etmektir. Saçın yapısını bozmayacak paraben, sülfat ve silikon içermeyen ürünleri tercih etmelisiniz.

  Meditasyon Yapın

  Saçlarınızın ve sizin sağlığınız için düzenli olarak meditasyon yaparak stresten arınmalısınız. Stres saçların beyazlamasından en az genetik faktörler kadar önemli bir nedendir. Düzenli olarak kendinizi rahatlatmak için sevdiğiniz hobileri yapabilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!