Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Ev Yapımı Saç Maskesinde Mutlaka Olması Gerekenler

ev_yapimi_dogal_sac_maskesi.jpg
Bitkisel içerikli ve doğal saç maskelerinin vazgeçilmezlerini biliyor musunuz? Ev yapımı saç maskesinde mutlaka olması kullanılması gerekenler...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Doğal malzemeler kullanarak evde hazırlanan maskeler doğru ve saça uygun içeriklere sahip olduğunda son derece etkilidir. Saça ihtiyacı olan vitamin, mineral ve protein desteğinin sağlanmasına yardımcı olur. Saç köklerinin güçlenmesi ile dökülmelerin önüne geçer ve saçları daha canlı bir hale getirir.

  Badem Yağı

  İçerisindeki yüksek E vitamini saç yapısının korunmasına yardımcı olur. Tüm saç sorunları üzerinde olumlu etkisi vardır.

  Bal

  Saça parlaklık ve esneklik kazandırır. Saç derisinin rahatlamasını sağlar. Kırılmaların önüne geçme özelliği ile çabuk saç uzatma ve saç gürleştirme özelliği vardır.

  Yoğurt

  Sağlıklı protein özelliği ile saç yıpranmalarını engeller. Saça parlaklık ve nem kazandırır. Saç derisinin ferahlamasını sağlar.

  Saf Zeytin Yağı

  Saç bakımlarının baş tacı olan bu yağın tamamen saf halini kullanmanız gerekir. Saç derisini yumuşatır. Saçlara en kolay ve etkili bakımı sağlar.

  Yumurta


  Yağlı saçlar için yumurta beyazı, kuru saçlar için ise yumurta sarısının kullanılması gerekir. Saça doğal bir parlaklık ve esneklik kazandırır. Kırılmaları engeller. Saç yapısını güçlendirir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!