Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Evde Bağırsak Florası Testi

bagirsak_florasi_testi.jpg
Sindirim sistemi sağlığınızı öğrenmek için evde bağırsak florası testi yapabilirsiniz. Bir bardak su ile yapabileceğiniz bu basit testin sonuçları...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Tükürük, kan ve ter gibi vücut sıvıları ile birçok sağlık testi yapılabilir. Sindirim sistemi ve hormonlar ile doğrudan bağlantılı olan tükürük testi hastalıklarda tam tanı konulmasında en sık başvurulan testlerden biridir. Basit düzeyde evde bağırsak testi yapabilirsiniz.

  evde_bagirsak_florasi_Testi.jpg

  Evde Tükürük Testi Nasıl Yapılır?

  Sabah uyandığınızda bir bardak suyun içine biraz tükürük bırakın. Bardağı düz bir zeminde 15 dakika bekletin.

  15 dakikanın sonunda tükürük bardaktaki suyun üzerinde kalıyorsa bağırsak floranızda bir sorun olmadığını ve sağlıklı olduğunu gösterir.

  15 dakikanın sonunda tükürük suyun üzerine çöktüyse ya da dağıldıysa bu bağırsak floranızda bozukluk olabileceğine işaret olabilir.

  Bağırsaklarınızın durumu hakkında en doğru bilgiyi doktorunuzun uyguladığı testlerden alabilirsiniz. Sindirim sistemi sorunları yaşıyorsanız en kısa sürede doktorunuza başvurmalısınız.

  Makaleyi Paylaş

  DryaSzr bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!