Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
  1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Evde Doğal Kirpik Uzatma Tarifleri

dogal_kirpik_uzatma_yontemi_yaglari_kirpik_gurlestirme.jpg
Yaş ilerledikçe kirpiklerimizde kısalır ve incelir. Kirpiklerinizi uzatmak istiyorsanız daha gür ve uzun olması için evde doğal kirpik uzatma...
Yazar Puanı:
4.25/5,
Kullanıcı Puanı:
3/5,
  1. Editor
    Yaş ilerledikçe kirpiklerimizde kısalır ve incelir. Kirpiklerinizi uzatmak istiyorsanız daha gür ve uzun olması için evde doğal kirpik uzatma çözümlerimize göz atın.

Eğer uzun ve gür kirpiklere sahip olmak istiyorsanız her gün bakım yapmalısınız. Rimelden ve kirpik kıvırıcı maşalardan uzak durmalısınız. Kirpikler hassastır makyajınızı temizlerken dikkat etmelisiniz.

Evde Doğal Kirpik Uzatma Tarifleri

Papatya Çayı

Günlük olarak tekrarlayacağınız bir diğer doğal kirpik uzatma tarifimiz ise papatya çayı. Bir tencerede papatyayı kaynatın. Soğumasını bekleyin ardından pamuk yardımı ile kirpiklerinize sürün bu yöntem 1 ayda güzel sonuç verir.

Zeytinyağı
    Kirpiklerinizi temizlemek ve kirpiklerinizin uzaması için harika bir doğal yağdır. Yatmadan önce hakiki zeytinyağı ile her gece pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. Sabah uyanınca temizleyin kolay ve basit yöntemdir.

hint_yagi_kirpik_uzatma_gurlestirme.jpg

Hint Yağı Kirpiklere Nasıl Uygulanır?
    Bir diğer kolay yöntemimiz ise hint yağı ile kirpik uzatma. Kulak temizleme pamuğuna 1 2 damla hint yağı damlatın ve uyumadan önce kirpik diplerine ve üstüne sürün. Sabah kalktığınızda temizleyebilirsiniz. Hint yağınız yok ise badem yağı da deneyebilirsiniz aynı şekilde

Sizlerinde kirpik uzatma yöntemleriniz var ise yorum olarak yazarsanız seviniriz. İyi kirpik uzatmalar :)

Kirpik Uzatma Yöntemleri için Tıklayın !
    Kirpikleri Daha Hacimli Gösterme Yöntemleri için Tıklayın !
    Yeşil Çayla Kirpik Uzatma Yöntemi için Tıklayın !

Petrol jölesi ile kirpik uzatma yöntemi için Tıklayın !

Makaleyi Paylaş

dilarabalci bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Lelouch
    Hindistan cevizi yağı sadece benim gözlerimi mi yakıyor? :KK61:
  2. MelissaBal
    Deneyimleyen olduysa bilgi verebilirse sevinirim. :)
  3. MelissaBal
    Hint yağını çok duydum, ben de dün kullanmaya başladım. Beraberinde hindistan cevizi yağı, jojoba yağı ve sarımsak yağı eklenerek 1,5 ay gibi bir sürede ciddi uzama olduğu bir blogger tarafından denenmiş ve hatta fotoğrafları paylaşılmıştı. İnşallah faydasını görürüm ben de :)
  4. Pink33
    Hindistan cevizi yagi inanilmaz bi sekilde uzatiyor hic inanmazdim boyle seylere kirpiklerimi yakana kadar sonra hindistan cevizi yagi surdum gece yatmadan bi baktm 2 hafta icinde eskisinden de uzuuuunnn
      Editor bunu beğendi.
    1. MelissaBal
      Gerçekten mii :)
      Ben hint yağı ile karıştırayım o zaman
      Pink33 bunu beğendi.
    2. Pink33
      Dene ve farki gor o kadar soyluyorum sana :)
  5. Ahsen_84
    bende birsüre saf vazelin kullanmıştım kirpiklerimle kaşlarıma gerçekten işe yarıyor
  6. kubdef
    her gece yatarken pişmiş kahve ve demli cayı karıstırıp sadece kirpik koklerıne suruyorsunuz hem kalınlaştırıp uzatıyor hemde daha belırgın renk sağlıyor
  7. dilarabalci
    Badem yağı çok övülüyor, denildiği kadar var mı?
      Mune bunu beğendi.
    1. Mune
      Kullanmayı düşünüyorsanız 2 çay kaşığı badem yağı, 2 çay kaşığı hint yağı, 2 çay kaşığı zeytinyağı, 2 çay kaşığı ozon yağı ve 2 tatlı kaşığı vazelinden oluşan karışım yapın, her gece yatmadan önce bu karışımı kirpiklerinize, hatta isterseniz kaşlarınıza eski bir rimel fırçası ya da kulak çubuğuyla sürün, düzenli kullanım halinde birkaç hafta sonra etkilerini görmeye başlarsınız, kirpiklerim eskisinden uzun, nemli görünüyor.
    2. Mune
      Şunu da belirteyim kaşlara veya kirpiklere sürerken kıl çıkmasını istemediğiniz yerlere sürmeyin, ben bol bulamaç sürdüm dikkatsizce, göz kapağının kirpiklere yakın yerinden de kirpik çıktı :)
  8. Arzuuu06
    Badem ve Hint Yağı kullanıyorum memnunum
  9. seldacelikk
    Bende uzun zamandır uyumadan önce kirpiklerime badem yağı sürüyorum evet etkisini biraz biraz gördüm sayılır ama geçtiğimiz günlerde az miktarda vazelin uygulamaya başladım. Onun etkisini daha çabuk gördüm. Vazelini de öneririm yani :)
      dilarabalci ve kubdef bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.