Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Eve Mum Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

mum_alirken_dikkat (2).jpg
Evinize aksesuar ve kullanım amaçlı mum almayı düşünüyorsanız sağlığınız ve güvenliğiniz açısından önemli noktalar var. Eve mum alırken dikkat...
Etiketler:
Yazar Puanı:
4.5/5,
 1. Editor
  Dekoratif amaçlı kullanacağınız mumların seçiminde ilk olarak kullanacağınız renk ve şekillere dikkat etmelisiniz. Modern bir eviniz varsa net şekilleri tercih edebilirsiniz. Klasik olarak dekore edilmiş evlerde ise şekilli ve özel kesimleri deneyebilirsiniz.

  mum_alirken_dikkat (1).jpg

  Kokulu mum kullanmak istiyorsanız yoğun ve boğucu kokulardan uzak durmalısınız. Ruhunuzu dinlendirebilecek hafif kokuları tercih edin. Vanilya ve lavanta kokuları doğru bir seçim olabilir. Kokulu olan mumların kaliteli olması sağlığınız açısından en doğru tercih olacaktır.

  mum_alirken_dikkat (3).jpg

  Mum seçiminiz kadar güvenli olmasına da dikkat etmelisiniz. Bitmek üzere olan mumları altında metal bir aparat olmadan kullanmayın. Yandıkça eriyecek olan mum lekesini çıkarmak zor olacağı için ahşap ya da kumaş kaplama zeminlerin üzerinde kullanmayın.

  Mumları konumlandırma yüksekliğiniz çocukların erişemeyecekleri yerde olmalıdır. Siz ortamda yokken çocuk mumu yakmaya çalışabilir. Çocuk sağlığı açısından kokulu mumları tercih etmeyebilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!