Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
  1. Notu Gizle
  2. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Evlenince Neden Kilo Alınır?

evlenince_kilo_alimi.jpg
Evlilikten sonra kilo alan çiftler genellikle eleştiri oklarının hedefi haline gelir. Peki evlenince neden kilo alınır? Şişmanlık bulaşıcı mıdır?
Yazar Puanı:
4/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
  1. Editor
    Evlilikten sonra kilo alan çiftler genellikle eleştiri oklarının hedefi haline gelir. Peki evlenince neden kilo alınır? Şişmanlık bulaşıcı mıdır?

Evliliğin ilk aylarından sonra çiftlerde kilo artışı olabilir. Dünya genelinde yapılan araştırmalar evlenen çiftlerin birlikte daha fazla kilo aldığını kanıtlıyor. Kilo almak bulaşıcı bir durum değildir ancak obezitenin sosyal çevreler üzerinde etkili olduğu biliniyor.

Çiftler aynı eve taşındıktan sonra sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerinde genellikle birlikte oluyorlar. Yemek düzenindeki bu değişiklikler kilo alımına neden olabiliyor. Sağlıklı beslenme düzenine geçilmesi, akşam atıştırmalıkları gibi nedenler kilo problemlerinin oluşmasına zemin hazırlıyor.

Evli çiftlerin kilo almaya başlamasının en önemli nedenlerinden biri de fiziksel görünümlerine eskisi kadar önem vermemeleri oluyor. Birçok çiftte görülen bu durumda iki tarafta kilo almaya başlayınca sorun olarak görülmüyor. Evlenmeden önce hayatındaki kişiye daha çekici görünmek isteyen bireylerde evlendikten sonra bu konu önemsenmemeye başlıyor.

Evlendikten sonra kilo almaya başlayan çiftler zayıflama karar verdikten sonra birlikte hareket ettiğinde bu konuda daha başarılı oluyor. Birbirlerini teşvik eden çiftler, spor programına uyulması ve diyetin bozulmamasında eşlerine destek oluyor.

Makaleyi Paylaş

Kalbimmavi bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. nursemdag
    tm tersi kilo verenler var benim de çevremde
  2. huzur_yumagi
    dışarılarda gezip tozmak yerine tv karşısında kocanla pineklemekten alınır canımm :))
      sarikirmizim ve Turkish delightt bunu beğendi.
    1. sarikirmizim
      aynen katiliyorum. Yada devamli disarda gezmelerde yiyip sonra aksamlari tv karsisinda masayi donatip cips cikolata falan derken. Keyif aksamlar yuzunden
  3. minnakhatun01
    5 aydır evliyiz 10 kilo almak ne arkadaş ya:KK43:
    1. Önceki cevapları gör...
    2. Turkish Delight
      başarılar dilerim ve mutluluklar
      minikago01 bunu beğendi.
    3. sarikirmizim
      dikkat et daha hamile kalmadan catlaklarin bile olusur bir tanidigm oyle olmustu bacaklari kalcasi karni hep catlak olmustu kisa surede asiri kilo almaktan
      minikago01 bunu beğendi.
    4. minnakhatun01
      Tamm canım. Teşekkür ederim iyi dileklerin için:*
  4. Mrsyanlis
    Benim bir akrabam zayıfladı :)))))
  5. neberuse
    düzenli yemek yemekten oluyor bence. normalde acıkmadan yemek yemezdim bekarken ama evlenince üç öğün mükellef yemek önüne gelince yiyosun doğal olarak gelsin kilolar.
      Kalbimmavi bunu beğendi.
  6. redday
    EVLENDİM 2 sene içinde 15 kilo aldım şuan 67 kiloyum nasıl gidicek bu kilolar :KK43:
  7. Beyazs
    Kadınlar da genelde beni alan aldı ve beni her halimle beğeniyor düşüncesi olduğu için kilo almaları normaldir
  8. NevaZar
    Kendinize ne kadar iyi bakarsanız o kadar bakımlı olursunuz. Bunun evlilikle alakası yok, kendine değer vermeyle alakalı.
      fabric bunu beğendi.
  9. Frida Kahloo
    Biz yeni evlendik aynı durum bizde de var yani eşimle birlikte aynı şeyleri yapınca yiyince haliyle koy veriyor insan :)
      minikago01 bunu beğendi.
  10. Caglasultan akkoyun
    Duzenli yemek ee erkegin kafasi rahat birde sevdigi bi kadin olursa tabiki kilo alir
      minikago01 bunu beğendi.
    1. sarikirmizim
      taze gelinde tabi kocasina layik guzel guzel en sevdigi yemekleri yapiyor. En haliyle kendide yiyor. Annesi gibi yok bu bakla saglikli bugun yemekte bu var degil :KK70:
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.