Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Evlilikte Aşk mı Mantık mı? Evlilik Aşkı Öldürüyor Mu?

evlilik_aski_oldurur_mu_mantik_evliligi.jpg
Yeni evlenecek olanların aklında hep aynı soru işareti var evlilik aşkı öldürür mü? Bu kişiden kişiye değişebilecek bir olgu. Aşkın ömrü olduğu...
Yazar Puanı:
5/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Yeni evlenecek olanların aklında hep aynı soru işareti var evlilik aşkı öldürür mü? Bu kişiden kişiye değişebilecek bir olgu. Aşkın ömrü olduğu bir gerçek. Ancak bu sürecin evlilikten önce bitmesi de muhtemeldir. Yani tam olarak evlilik aşkı öldürüyor denemez. Fakat aşkın evrim geçirmesi olarak nitelendirilebilir.

  Özellikle uzun süren ilişkilerde aşk, sevgi ve bağlılığa dönüşür. Bu süreç sonunda evliliğe karar verenler zaten aşık oldukları değil sevdikleri ve bağlı oldukları kişi ile bir evlilik sürecine girer. Evlilikte aşk mı mantık mı önemli kişilerin kafasında oluşan diğer bir soru işaretidir. Kesin olan tek bir şey var; sevgi. Sevmediği ya da aşık olmadığı kişi ile evlenenlerin çoğu mutsuz bir sürece girer. Evlilik önemli bir dönüm noktasıdır. Oldukça da sancılı bir süreçtir. Bu süreci mantığınızın seçtiği ama sevmediğiniz biri ile atlatmanız daha zor olacaktır. Mantığı da devreden çıkarmadan aşık olduğunuz ya da sevdiğiniz kişi ile uzun sürecek bir yola girmeniz daha iyi olacak.

  [​IMG]

  Asıl süreç ise evlendikten sonra başlar. Kimse kendini flört dönemindeki gibi saklayamaz. Gerçek kişilikler kendini gösterir. Eşim beni herkesten kıskanıyor diye yakınanlar hayat arkadaşını tanımadan bir sürece girenlerdir. Zaten karşınızdaki kişi size bu kıskançlığı ufak ufak hissettirmiştir.

  En iyisi mantıklı bir şekilde yüz yüze konuşarak bu sorunu çözüme ulaştırmak. Karşısındaki kişinin sevgisinden emin olmayan kişiler daha kıskanç davranabilir. Peki birinin seni sevdiğini nasıl anlarsın; çoğu insan sevgisini dile getirmez ancak bunu hareketleri ile belli eder. Sahiplenir, seni düşünür,iyi ya da kötü gününde her zaman yanında olur. Mutlu bir evlilik sevgi ile pekişir.

  Görücü Usulü Evlilik Doğru Mu? Tıklayın !

  İdeal evlilik yaşı kaç?

  Sağlıklı bir evlilik nasıl olmalıdır? Tıklayın !

  Cinsellik yaşanmayan evlilikler Tıklayın !

  Evlenilmeyecek Erkekleri Ortaya Çıkaran 5 Davranış Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. melek_tutuncu
  Nacizane fikrimi belirtmek isterim bende evliyim ve çok mutlu şükürler olsun.
  Evlilik aşkı öldürmüyor aslında yanılgı burada başlıyor evlendiğinizde bazı perdeler aradan kalkıyor eğer bu perdelerden biri saygı ise ve o perde ortadan kalkarsa belli bir süre sonra tahmmülsüzlük başlıyor. Rahmetli annem hep şunu söylerdi ne olursa olsun ne yaşanırsa yaşansın aranızda ki saygıyı asla yitirmeyin ayrı yatakda yatmayım yatağa küs girmeyin o sinirliyken sen sus, sen sinirliyken o sussun 5 dk sonra birşey kalmayacak nasılsa bir tatlı söz herşeyi yumuşatacaktır.

  Evlilik 2 koca aileyi birbirine bağlamak demek ve 3. aileyi dahil etmek demektir bunun bilincinde olarak yaşamı sürdürürsek ve anlayışlı olursak hiç bir sorun kalmayacağını umuyorum. Allah herkesin yuvasına mutluluk ve huzur versin.

  Melek tütüncü
   Editor bunu beğendi.