Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Gebelikte Mandalina Yemenin Faydaları

gebelikte_hamilelikte_mandalina_yemek.jpeg
Hamilelik döneminde mandalina yemek doktorlar tarafından önerilir. Gebelikte mandalina yemenin faydaları nelerdir? Sağlıklı beslenmenin en önemli...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Mandalina içerisinde yüksek lif, meyve posası barındırır. A, C ve D vitaminleri açısından zengindir. Bebeğin gelişimi için gerekli olan birçok sağlıklı besin kaynağı içerir.

  Gebelikte Mandalina Yemenin Faydaları

  Annenin sağlığının korunmasının en önemli olduğu gebelik döneminde bebek doğrudan anneden plesanta yoluyla beslenir. Tüketilen gıdalar bebeğe aktarılır. Bu dönemde annenin bağışıklık sisteminin korunması ve hastalıklara karşı kalkan oluşturabilmesi için bol miktarda C vitamini içeren besinler tüketmesi gerekir.

  hamilelikte_mandalina_yemek.jpeg

  Hamilelikte mandalina tüketmesi gereken anne mandalina yemeyi alışkanlık haline getirmelidir. Sabah kahvaltılarında mandalina suyu tüketebilirsiniz. İsterseniz havuç, portakal gibi çeşitli meyvelerde meyve suyu karışımları hazırlayabilirsiniz.

  Mandalina tüketmek için doğru mevsimi bekleyin. Aldığınız meyvelerin koruyucu ziraai ilaç içermemesine özen gösterin. Doğal ve organik ürünleri tercih edin.

  Hamilelikte Elma Yemenin Faydaları Zararları Nelerdir? Tıklayın !

  Hamilelikte Greyfurt Yemenin Faydaları Zararları Nelerdir? Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!