Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Gilaburu Suyu Nasıl Kullanılır? Gilaburu Suyu Kilo Verdirir Mi?

gilaburu_suyu_faydalari.jpg
Gilaburu bitkisi diüretik etkileri olduğundan zayıflamaya yardımcı oluyor. Ödem atıcı ve metabolizma hızlandırma özelliği olduğundan kilo vermeye...
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
  1. Editor

Gilaburu bitkisi diüretik etkileri olduğundan zayıflamaya yardımcı oluyor. Ödem atıcı ve metabolizma hızlandırma özelliği olduğundan kilo vermeye yardımcıdır. Hızlı ve kolay kilo vermek için gilaburu suyu tüketebilirsiniz. Gilaburu suyu zayıflatır mı?

Gilaburu Suyu Kilo Verdirir Mi?

Kilo almaya sebep olan sindirim sistemi sorunlarına çözüm olan gilaburu suyu bu sayede hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Gilaburu gıdalarda bulunan zararlı bakterilere karşı kalkan olur. Bu sayede kilo almayı önler. Ödem atıcı özelliği vardır. Metabolizma hızlandırıcı ve kolay kalori yakılmasını sağlar. Gilaburu suyu idrarın atılımını kolaylaştırdığından kilo vermede yardımcıdır. Diyet yaparken destek olarak kullanabilceğiniz doğal zayıflama bitkisidir. Sadece gilaburu suyu içerek zayıflanmaz güzel bir diyet ve iyi bir egzersiz şart. Gilaburu suyu sadece hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Gilaburu C vitamini oldukça fazladır. Bu sayede kilo verirken yağ yakmanızı da sağlayacaktır.

Gilaburu_kilo_verdirir_mi.jpg

Gilaburu Suyu Nasıl Kullanılır?

Günde en fazla 3 su bardağı olarak 1 ay süreyle kullanabilirsiniz. Eğer buz dolabından çıkartıp içecekseniz ılık olarak tüketebilirsiniz. Mide ülseriniz var ise kullanmayınız ! Böbrek iltihabı ya da idrar yolları iltihabı gibi rahatsızlıklarınız olduysa kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışın ! Hamilelik döneminde kullanmamanızı öneririz özellikle ilk 4 ay ! Mide rahatsızlığı olanlar tüketmesin !

gilaburu_suyu_zayiflatir_mi.jpg

Gilaburu Çayı Nasıl Yapılır?

Gilaburunu çay olarak tüketmek isterseniz tarifimiz...
    • Yarım tatlı kaşığı gilaburu kabuğu
    • 1 bardak su
    Hazırlanışı: Cezveye suyu ve gilaburu kabuğunu ekleyin ve kaynatın. Daha sonra kısık ateşte 10 dk demlendirin. Demlenen çayı süzün ve günde 2 bardak taze olarak içebilirsiniz.

Gilaburu_Faydalari_Zayiflatir_mi.jpg

Gilaburu Suyu Faydaları Nelerdir?
    • Nezle ve grip gibi hastalıkları önler.
    • Krap ve kas ağrılarını hafifletir.
    • Uyku sorununa iyi gelir.
    • İdrar yollarını temizler.
    • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
    • Kolesterolün düşürülmesine yardımcıdır.
    • Adet sancılarını azaltır ve aşırı kanamaları önler.
    • Böbrekte kum ve taşlarını eritici özelliği vardır.
    • Gilaburunun bazı kanser tümörlerini azaltmadaki olumlu etkileri vardır.
    • Romatizma hastalarına çok iyi gelmektedir.
    Zayıflama Kürleri için Tıklayın !

Zayıflamak isteyenlere Chia tohumu önerisi için Tıklayın !

İsveç Diyet Listesi İle 2 Haftada 20 Kilo Verme Tıklayın !

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. guzelzayifliyorum
    Tamamen tesadüfi bir şekilde karşıma çıkan ve deneyimlediğim bir testten bahsetmek istiyorum;Dnafit genetik testi!Doğum yaptıktan sonraki 3 yıl sürekli diyetisyenler peşinde koşturdum,yıllarca hamilelik ile aldığım kilolarımı veremedim.Gittiğim spor salonunda bir arkadaşımın tavsiyesiyle duyduğum testin genetik yapımıza göre beslenme programımızı şekillendirdiği öğrendim.Araştırma ve görüşmeler sonucunda testi uyguladım.Beslenme ve Fitness raporu olarak sonuçlarımı diyetisyen yorumladı ve yıllardır alıp vermeye çalıştığım kilolar için esas sorun genetik olarak karbonhidrat duyarlılığımın çok yüksek olmasıymış.Yani karbonhidratlardan kilo alabilmem çok kolaymış,hayatım boyunca her öğünde iki dilim ekmek tüketen bir insan olarak diyet programımı buna göre düzenledik.3 ay geçti programıma başlayalı ve aldığım kilolarla teker teker vedalaşıyorum.Hepinize tavsiye ediyorum.
  2. canavar
    Eşim böbrek taşı düşürmek için içiyor. Zayıflamaya bir yararı yok.
  3. Arzuuu06
    Kayseride yaşıyorum. Gilaburu ile burda tanıştım. Çok güzel ve sağlıklı
  4. Busra_ka
    bu ne ya yine birşey mi çıktı
  5. BaharGulsen
    deneyen oldu mu.. hanımlar bilgi verebilir misiniz..
    1. begimayy
      Ben denedim böbrek taşım vardı eritti çok faydası oldu
  6. dilarabalci
    İlk kez duyuyorum bu bilgileri, teşekkürler paylaşım için. :)
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.