Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın
  1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Notu Gizle

Göbek yağları eritmek için ne yapılmalı?

gobek_yaglarini_eritmek_icin.jpg
Göbeğinizdeki inatçı yağlardan şikayetçi misiniz? Kilo aldığınızda göbeğe mi gidiyor? Öyleyse göbek bölgesindeki yağları eritmek için neler...
Yazar Puanı:
3.75/5,
  1. Editor
    Kilo almaya başladığınızda göbeğinizin aldığı şiş ve yağlı görüntü sizi rahatsız ediyor olabilir. Doğru besinleri doğru şekilde tükettiğinizde göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte sizin için göbeğinizi yok etmek için yemeniz ve yememeniz gereken besinleri sıraladık.

gobek_yaglari_eritmek.jpg

Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Tüketmeniz ve Tüketmemeniz Gerekenler

• Lifli gıdaları sofranızda baş tacı yapmalısınız. Baklagiller göbek yağlarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
    • Düşük karbonhidratlı sebzeleri bol bol tüketmelisiniz. Yeşil yapraklı sebzeler, domates karnabahar, brokoli iyi birer seçenek oluşturur.
    • Süt ürünlerinin göbek yağlarından kurtulmak konusunda yardımcı olduğu biliniyor. Az yağlı süt, yoğurt ve peynirleri tercih edebilirsiniz.
    • Yeşil çay tüketmek vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Göbek bölgenizin daha şiş durmasının önüne geçmiş olursunuz.
    • Protein göbek yağlarından kurtulmanızı destekler. Yumurta, yağsız beyaz ve kırmızı et uzun süre tok kalmanızı ve açlık krizlerini engeller.
    • Bir bardak suyun içine birkaç damla limon damlatıp içtiğinizde toksinlerin atılmasına yardımcı olursunuz. Gün içinde bol su içmeyi
      unutmayın.
    • Göbek bölgesindeki yağların temel sebebi aşırı şekerli besinler tüketmektir. Hamur işi, şerbetli tatlılardan uzak durun. Tatlı olarak meyve yada sütlü tatlıları tercih etmelisiniz.
    • Metabolizmanızı hızlandıracak egzersizler yapmayı ihmal etmeyin.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. plngkky
    tek yolu akşam 4 den sonra yemek yenmeyecek. Her gün 20 dk yürüyüş sonunda göbek falan kalmıyor.
  2. hamilelikbelirtisi
      celal13 bunu beğendi.
  3. zayiflamakistiyorum
      celal13 bunu beğendi.
  4. zayiflamakistiyorum
    göbeğimi bir türlü eritemiyorum vücut kitle indeksim çok orantısız ne yapmalıyım?
  5. praying angel
    sadece yemeği azaltmayla diyetle gitmiyor göbek. düzenli ve disiplinli spor yapmak şart !!
      Jasmin kbl bunu beğendi.
  6. nurgulmmm
    yeni üyeyim de nasıl yeni konu açıp soru sorucağımı anlamadm?yardımcı olursanız sevinirim :)
      celal13 ve Haysen bunu beğendi.
    1. Haysen
      Aynen bende öylece kaldim
  7. pinkydaisy
    Hiçbir şey işe yaramıyor.Bunun bir çözümü yok galiba
      celal13 bunu beğendi.
  8. Berrak201406
    Sezaryen göbeğim var bir türlü gitmek bilmiyor maalesef
      Asi4261 bunu beğendi.
    1. Asi4261
      Benim de, normalde de hafif gobek vardi sezeryandan sonra daha daha degisik birswy oldu
  9. zeynepyilmaz0
    Valla oturan yağlar diyetle sporla gitmiyor arkadaş.Doğumdan sonra yapmadığım ne diyet kaldı ne de spor! 50kg a kadar düştüm ama o göbek gitmedi.3D Lazer Lipoliz in ötesinde birşey yok valla.
      Haysen ve Berrak201406 bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.