Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Göğüs Ucunda Tüylenme Neden olur? Tedavisi Nedir?

gogus_ucunda_tuylenme.jpg
Kadınlar için can sıkıcı bir durum olan göğüs ucunda tüylenme neden olur? Tedavisi nedir? Meme ucu kıllardan kurtulmak için yöntemler nelerdir?
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Kadınların göğüs ucundaki tüylenme ve kıllanmalar estetik açıdan hoş bir görüntü oluşturmaz. Hoş olmayan bu görüntü farklı rahatsızlıklarında habercisi olabilir. Peki bu durumun en önemli nedenleri nelerdir?

  Göğüs Ucunda Tüylenme Neden Olur?

  Bu durumun en önemli nedeni ise hormonel dengesizliklerdir. Hamilelik ve menopoz dönemlerinde daha fazla görülen bir şikayettir. Kullanılan ilaçlar ve polikistik over hastalığı da göğüs ucunda oluşan tüylerin nedeni olabilir.

  Göğüs Ucundaki Tüylerin Tedavisi Nedir?

  Kıl şeklinde sert olan tüylerden kurtulmak için cımbız kullanabilirsiniz. Bu kılların incelmesini sağlar. Tıraş ve jilet gibi işlemler kılların çoğalmasına neden olabilir. Zaman içerisinde artan göğüs kıllarından lazer epilasyon ile kurtulabilirsiniz. Tüylerden kurtulmak için tüy dökücü kremleri kullanmayın. Cildinizde tahrişe neden olabilir.

  Emziren annelerin ise göğüs tüylerini temizlerken dikkatli olması gerekir. Lazer epilasyondan uzak durulması gerekir. Deri altına geçebilecek tüm işlemler sizin için uygun olmayacaktır.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Maybe Ladyy
  Bant agda ile aliyorum. Cok pratik. Benim de soydan geliyor. Hormonal bir sorunum yok.
 2. tired
  Bizde genetik galiba...annemde anneannemde teyzelerimde bende hepimizde var. Hiçbirimizde de hormonal dengesizlik ya da polikistik over vs yok
   Maybe Ladyy bunu beğendi.
 3. Tweety
  Cımbızla çekmek zararlı diye duymuştum ?
  1. praying angel
   cımbızla yada eldivenle alıyorum bende yıllardır zaten 2 3 şey var bi zararını görmedim
  2. Tweety
   Kanser falan yapar diolardı.
  3. praying angel
   yok yok efsane onlar hiç bir şey olmuyor. benlerin üzerideki kılları alınca da kanser yapar diyorlardı