Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
  1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Göğüs Ucunda Tüylenme Neden olur? Tedavisi Nedir?

gogus_ucunda_tuylenme.jpg
Kadınlar için can sıkıcı bir durum olan göğüs ucunda tüylenme neden olur? Tedavisi nedir? Meme ucu kıllardan kurtulmak için yöntemler nelerdir?
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
  1. Editor
    Kadınların göğüs ucundaki tüylenme ve kıllanmalar estetik açıdan hoş bir görüntü oluşturmaz. Hoş olmayan bu görüntü farklı rahatsızlıklarında habercisi olabilir. Peki bu durumun en önemli nedenleri nelerdir?

Göğüs Ucunda Tüylenme Neden Olur?

Bu durumun en önemli nedeni ise hormonel dengesizliklerdir. Hamilelik ve menopoz dönemlerinde daha fazla görülen bir şikayettir. Kullanılan ilaçlar ve polikistik over hastalığı da göğüs ucunda oluşan tüylerin nedeni olabilir.

Göğüs Ucundaki Tüylerin Tedavisi Nedir?

Kıl şeklinde sert olan tüylerden kurtulmak için cımbız kullanabilirsiniz. Bu kılların incelmesini sağlar. Tıraş ve jilet gibi işlemler kılların çoğalmasına neden olabilir. Zaman içerisinde artan göğüs kıllarından lazer epilasyon ile kurtulabilirsiniz. Tüylerden kurtulmak için tüy dökücü kremleri kullanmayın. Cildinizde tahrişe neden olabilir.

Emziren annelerin ise göğüs tüylerini temizlerken dikkatli olması gerekir. Lazer epilasyondan uzak durulması gerekir. Deri altına geçebilecek tüm işlemler sizin için uygun olmayacaktır.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Maybe Ladyy
    Bant agda ile aliyorum. Cok pratik. Benim de soydan geliyor. Hormonal bir sorunum yok.
  2. tired
    Bizde genetik galiba...annemde anneannemde teyzelerimde bende hepimizde var. Hiçbirimizde de hormonal dengesizlik ya da polikistik over vs yok
      Maybe Ladyy bunu beğendi.
  3. Tweety
    Cımbızla çekmek zararlı diye duymuştum ?
    1. praying angel
      cımbızla yada eldivenle alıyorum bende yıllardır zaten 2 3 şey var bi zararını görmedim
    2. Tweety
      Kanser falan yapar diolardı.
    3. praying angel
      yok yok efsane onlar hiç bir şey olmuyor. benlerin üzerideki kılları alınca da kanser yapar diyorlardı
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.