Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Göz Altı Torbalarından Bu Yöntemlerle Kurtulun

goz-alti-torbalari.jpg
 1. BenNeseLi
  Sabah tüm enerjinizle uyanırsınız ta ki yüzünüzdeki göz altı torbalarını görene dek.

  Enerjinizi hemen kaybetmeyin! Sizler için hazırladığımız göz altı torbalarını gideren yöntemler çok içinize yarayacak!

  Biliyoruz hanımlar göz altı torbaları bizce de hoş değil. Ne yaptığınız makyaj içinize siner ne de o an göz altı torbalarınıza müdahale edebilirsiniz. Neyse ki kadınların bu sorununu düşündük ve sizler için etkili yöntemler bulduk. İşte evde yapabileceğiniz birkaç tedavi ile göz altı torbalarınıza elveda diyebilirsiniz.

  Hazır mısınız hanımlar muhteşem formüle başlıyoruz! :)

  Göz Altı Torbalarından Bu Yöntemlerle Kurtulun

  -Her akşam yatmadan nemli bir bezi ya da havluyu buzdolabına koyun. Sabah kalktığınızda bu havluyu gözlerinizin üstünde 5 dakika bekletin. Gözlerinizdeki kızarıklığın gittiğini fark edeceksiniz.

  -Göz altı torbalarınızdan kurtulmak için gözlerinize buzlarla masaj yapın. Hazırlayacağınız buz maskelerini 10 dakika kadar gözlerinizde tuttuğunuzda göz altı torbalarınızın sıkışmasını sağlayacaksınız. Böylece göz altı torbalarınız zamanla o hoş olmayan görüntüden kurtulacak.

  -Göz altı torbalarınızın oluşmasına zemin hazırlamak istemiyorsanız düzenli uyku uyumalısınız. Ancak uyku düzeniniz kadar önemliyse yastığınızın yüksekliği de o kadar önemli. Yattığınız yastık çok yüksek olmasın. Göz altı torbalarınızın coşmasını istemiyorsanız gece siz siz olun yüzükoyun yatmayın.

  -İçtiğiniz poşet çayları atmayın. Ne işe yarayacak demeyin, göz altı torbalarına ilaç gibi geliyor. Kullandığınız poşet çayları buzdolabında soğuttuktan sonra gözlerinizde 20 dakika kadar bekletin ve gözlerinizi yıkayın. Poşet çay göz altı torbalarına iyi geldiği gibi göz altı morlukları içinde ideal.

  -Aloe Vera bitkisinin bu mucizesini duymadıysanız bizden duyun! Aloe Vera bitkisini ikiye bölün ve içinden çıkan jeli göz altı torbalarınıza masaj yaparak sürün. Zamanla göz altı torbalarınızın söndüğünü göreceksiniz.

  -Gözlerinizin üstüne koyduğunuz poşet çaylarından sonra gözlerinizin üstüne 10 dakika kadar da salatalık koyun ve bekleyin. Nemli bir besin olan salatalık göz altı torbalarınızın yumuşamasını sağlar.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Tugceeyagmur
  Ben de genellikle haftada bir jel buz maskesi yapıyorum yatmadan önce.Cidden çok faydasını gördüm tavsiye ederim.
 2. ozcelikece
  benim yöntemim gece yatmadan önce makyajımı temizledikten sonra göz altlarıma incir yağı sürüp eczaneden aldığım jel buz göz maskesini takıyorum ve öyle yatıyorum hem morluklarım hemde göz yorgunluğumu alıyor