Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Gözeneklere iyi gelen bentonit kili maskesi

bentonit_kili_maskesi.jpg
Cildinizde oluşan iri ve açık gözenekler zaman içinde tıkanır ve siyah nokta oluşturur. Gözeneklere iyi gelen bentonit kili maskesi ile cilt...
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
  1. Editor
    Bentonit kili, volkanik küllerden elde edilen ve cildin ihtiyacı olan mineralleri veren doğal güzellik iksiridir. Cilt yüzeyinde oluşan delik ve iri gözeneklerin temizlenmesine ve sıkılaştırılmasına yardımcı olur. Sivilcelerden sonra ciltte oluşan lekelerin tedavisinde kullanılır. Cilt tonunun açılmasına ve cilt renginin eşitlenmesine yardımcı olur.

Bentonit kilini kullanmadan önce gerçekten doğru kili aldığınızdan emin olmalısınız. Cildinize doğrudan uygulayacağınız bir maske olduğu için bakteri içermediğinden emin olmalısınız. Bentonit kilinin içerisinde cildinizin ihtiyacına göre ek malzemeler ekleyebilirsiniz.

Bentonit Kili Maskesi

1 çorba kaşığı bentonit kili

1 çorba kaşığı su

bentonit_kili_maskesi_gozenek_cilt_bakimi.jpg

Su ve bentonit kilini karıştırın. Maske kıvamına geldiğinde temiz cildinize yavaşça uygulayın. Boyun bölgesine uyguladığınızda doğal detoks etkisi almış olacaksınız. Cildinizde ortalama 20-30 dakika arasında beklemesi yeterli olur.

Kuru bir cilde sahip olup bentonit kilini sivilce izi için kullanmak isteyenler bir tatlı kaşığı badem yağı ekleyebilirsiniz.

Bentonit kili maskesini haftada bir ya da iki defa yapabilirler. Düzenli olarak uygulamayı unutmayın.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Suzandemir
    Nerden alabiliriz bu tozu
  2. Pltsnm
    Bende bu bakimi yapiyorum ve gercekten çok etkili cildimde o parlakligi hemen hissett tavsiye ediyorum
    1. Suzandemir
      Mrb Nerden aldiniz peki bu tozu
    2. Pltsnm
      Kili ben özel getirttim bi tanidik vasitasiyla toz halinde değil siz suyla eritebiliyosunuz kivami o sekilde zaten
    3. Pltsnm
      parcalar halinde küçük taş gibi fakat suyla temas ettiginde yumusayip krem kivamini aliyor dogal olan killer zaren bu sekilde oluyor
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.